Pakalbėkime apie kakutį

„Kakutis“ ir „sysiukas“ yra vieni dažniausiai vartojamų žodžių auginant mažus vaikus. Nieko keisto – kūdikiai „tai“ daro neįtikėtinai dažnai, o „padarytas“ dalykas siunčia tėvams ir medikams informaciją apie vaikučio sveikatą.

baby-1262865_1920Papasakokite apie vadovėlinį naujagimio tuštinimąsi ir šlapinimąsi.
Naujagimis turi pasituštinti bent kartą per pirmas 48 valandas (tai reikalinga, kad medikai įsitikintų, kad neužakusi analinė anga). Pirmas dienas naujagimis tuštinasi mekonijumi – tamsiai žaliomis, bekvapėmis, tąsiomis ir lipniomis išskyromis. Maždaug 3–5 parą išmatos vadinamos pereinamosiomis, jose gali būti gleivių, nesuvirškinto baltymo gumulėlių. Tuštinasi kelis kartus per parą. Pirmos savaitės pabaigoje, maždaug 5–6 parą, naujagimis pradeda tuštintis motinos pieno išmatomis (garstyčių spalvos, košelės konsistencijos). Tuštinasi rečiau – 1–4 kartus per parą.
Pirmą kartą naujagimis turi pasišlapinti per 48 valandas. Pirmosiomis dienomis šlapinasi retai, šlapimas gali būti rausvas (dėl šlapimo rūgšties kristalų). Dažniau šlapintis vaikutis pradeda, kai ima augti po gimimo netektas svoris, o vėliau naujagimis šlapintis turėtų ne rečiau kaip 6 kartus per parą.

Kaip reaguoti, jei naujagimis (iki 4-6 sav.) tuštinasi rečiau nei kartą per parą?
Tai nėra normalu. Naujagimis turėtų pasituštinti bent 2 kartus per parą. Jei visą dieną nesulaukiate “kakučio”, gali būti, kad vaikui trūksta pieno. Beveik visais atvejais to priežastis yra neefektyvus žindymas, neteisingas spenelio apžiojimas (mamos skundžiasi, kad vaikas nuolat “kabo” prie krūties), o ne nepakankama pieno gamyba. Koreguokite apžiojimą, stebėkite, kaip dažnai naujagimis nuryja. Jei nesiseka, kol sulauksite profesionalios pagalbos, galite pieną nusitraukti ir sugirdyti iš šaukštelio ar taurelės. Jei naujagimis nesituština, yra vangus, karščiuoja, skubiai kreipkitės į gydytoją.

Ar retas tuštinimasis rodo, kad kūdikis pasisavina visą suvalgytą mamos pieną? O gal tai ženklas, kad maisto trūksta?
Taip, mamos pieno sudėtis yra unikali, todėl jame esančios maisto medžiagos kūdikio žarnyne įsisavinamos beveik 100 proc. Su išmatomis pasišalina tik nesuvirškinti likučiai, žarnų epitelio ląstelės ir bakterijos. Jei išmatos minkštos, kūdikis tuštinasi lengvai, be didelių pastangų, jei jis guvus ir gerai jaučiasi – vadinasi, toks retesnis tuštinimasis jam yra normalus. Jei kūdikis (vyresnis nei 1 mėn.)  visais kitais atžvilgiais sveikas, normalu, net jei tuštinasi kartą per 7–10 dienų. Mamos pieno jam pakanka ir papildomai primaitinti nereikia.
Jei išmatos kietos, panašios į triušio spirus, naujagimis sunkiai stena arba ant tokių išmatų yra šviežio kraujo, reikėtų skubiai kreiptis į gydytoją.

Kai kurie tėvai patys padaugina kūdikio tuštinimųsi skaičių, nes skaičiuoja kiekvieną tuštinimosi porciją kaip naują tuštinimosi epizodą. Kūdikis „purptelėjo“ – iškart puola keisti sauskelnes, žinoma, tai sustabdo tuštinimosi procesą. Vos užsegus naujas sauskelnes ir aprengus, mažylis „purpteli“ vėl.

Kodėl kai kurie žindomi kūdikiai tuštinasi taip retai, o kai kurie – net kelis kartus per dieną? Ar tai priklauso nuo mamos suvalgyto maisto, ar nuo kūdikio prigimtinių savybių?
Visi žmonės tuštinasi nevienodai dažnai, taip pat ir kūdikiai. Kai kurie tėvai patys padaugina kūdikio tuštinimųsi skaičių, nes skaičiuoja kiekvieną tuštinimosi porciją kaip naują tuštinimosi epizodą. Kūdikis „purptelėjo“ – iškart puola keisti sauskelnes, žinoma, tai sustabdo tuštinimosi procesą. Vos užsegus naujas sauskelnes ir aprengus, mažylis „purpteli“ vėl. Iš tiesų tai vieno tuštinimosi dvi (gali būti ir daugiau) porcijos. Todėl neverta nerimauti, jei kūdikis tuštinasi rečiau ar dažniau, nei kelių Jūsų draugių ar kaimynių vaikai. Svarbiausia, kad vaikas gerai jaučiasi, yra linksmas, pakankamai auga svoris.
Mamos suvalgytas maistas pieno kokybei įtakos praktiškai neturi (gali turėti įtakos skoniui, kvapui), nes žinduolių kūnai sutverti taip, kad į pieną patenka visa, kas geriausia, o jei trūksta maisto medžiagų mamos mityboje – panaudojamos jos kūno (kaulų, dantų ir kt.) atsargos.

Naujagimio virškinimo ir tuštinimosi problemas gali sukelti neteisinga naujagimio mityba:

 • Jei geriamas tik pradinis, liesas pienas, tada naujagimio mityba tampa nepilnaverte, nes jis gauna per mažai riebalų. Tai dažniausia nepakankamo svorio augimo priežastis, o išmatos tampa žalsvo atspalvio. Labai svarbu leisti krūtį žįsti taip ilgai, kaip nori kūdikis, o jei žindo trumpai ir nepraėjus dviems valandoms vėl rodo alkio ženklus – duoti tą pačią krūtį.
 • Netaisyklingas krūties apžiojimas lemia tai, kad kūdikis per ilgą laiką išžinda nedidelį pieno kiekį, nes pienas skiriasi lašais, o ne teka srovele. Tokiu atveju kūdikis būna neramus prie krūties, mamos sako, kad „vaikui nepatinka mano pienas“. NETIESA! Vaikui tikrai patinka Jūsų pienas, tik jis pyksta, kad jo gauna taip mažai!
 • Pieno mišiniu maitinamiems vaikams kyla žymiai daugiau su virškinimu ir tuštinimusi susijusių problemų: viduriai kietesni, sunkiau pasituštinti, arba atvirkščiai – viduriai suskystėja, išmatos stipresnio kvapo, didesnė alergijų rizika, be to – mišiniuose nėra tiek mikroelementų ir gerųjų bakterijų, kad žarnynas puikiai funkcionuotų.
 • Kai primaitinti įprastu maistu pradedama jaunesnius nei 5–6 mėnesių kūdikius, jų virškinimas irgi dažnai sutrinka: išmatos suskystėja, stebimi nesuvirškinto maisto likučiai, gleivės, putos. PSO rekomenduoja išimtinai žindyti kūdikius iki 6 mėn. amžiaus. Senosiose kultūrose ženklu, kad kūdikis subrendo suaugusiųjų maistui, buvo laikomas pirmasis išdygęs dantis (išdygsta 4–8 mėn.).

Papasakokite apie fiziologinį katarą, kuris atsiranda pirmojo mėnesio viduryje? Kaip jį atskirti nuo viduriavimo dėl ligos?
10–14 gyvenimo parą prasideda fiziologinis kataras (kitaip dar vadinamas fiziologiniu viduriavimu), kuomet naujagimis ima tuštintis skystomis išmatomis kelis kartus per parą. Išmatose gali būti gleivių, nesuvirškinto baltymo gumulėlių. Tai nepavojinga, tačiau dirgina kūdikio odą, todėl reikia dažniau keisti sauskelnes, ilgiau leisti pabūti be sauskelnių, tepti apsauginiais kremais pagal poreikį. Kataras prasideda dėl to, kad motinos pienas tampa brandus. Toks dažnas tuštinimasis tęsiasi 4–6 savaites, vėliau žindomų kūdikių tuštinimasis retėja.child-316211

Sakoma, kad žindomiems kūdikiams viduriai nekietėja. Ar tikrai?
Tiesa, žindomiems kūdikiams vidurių užkietėjimo praktiškai nebūna, nes mamos piene yra idealus baltymų ir riebalų santykis, o laktozė pritraukia vandens molekules ir taip užtikrina išmatų drėgmę.
Jei mišiniu maitinamam kūdikiui kietėja viduriai, derėtų pasikonsultuoti su gydytoju ir pakeisti mišinį.
Pradėjus primaitinti kietu maistu, taip pat gali pasireikšti vidurių užkietėjimas.

Kaip suprasti, kad kūdikis jau viduriuoja?
Aiškiausias požymis – išmatos tokios skystos, kad išteka per sauskelnių viršų (gulinčiam naujagimiui), susitepa nugara. Tačiau jei staiga tuštinimosi dažnis padvigubėjo, išmatos suskystėjo, tai irgi traktuojama kaip viduriavimas.
Reikėtų kuo skubiau susisiekti su gydytoju, nes viduriavimas gali reikšti infekciją. Jokiu būtu nenustokite žindyti, nes su motinos pienu kūdikis gauna visas svarbiausias medžiagas, kurių daug netenka viduriuodamas.

Ar namuose verta turėti dujų vamzdelį (kokius turi ligoninėse), kad galima būtų padėti kūdikiui, kai pučia pilvą?
Įvairūs medicininiai „prietaisai“, naudojami neprofesionalų, gali atnešti daugiau žalos nei naudos. Jei jau nusprendėte įsigyti, pirmiausiai pasidomėkite, kaip jį naudoti ir ar sugebėsite, nebijosite.
Paprastesnis būdas yra po kiekvieno maitinimo kūdikį palaikyti stačiai, kad atsirūgtų, o taip pat – kelis kartus per dieną palaikyti virš kriauklės varliuko pozicijoje. Vaikams ši poza labai patinka, jie žiūri į save ir į mamą/tėtį veidrodyje, lengvai pasišalina dujos, o dažnai kartu ir pasituština, taip galima pratinti prie natūraliosios higienos.

20180717_215207

Kaip iš šlapinimosi ir tuštinimosi suprasti, ar pakanka skysčių ir maisto?
Jei naujagimis šlapinasi daugiau nei 6 kartus per parą, tuštinasi minkštomis, vientisos konsistencijos išmatomis, yra aktyvus ir gerai jaučiasi, vadinasi jam pakanka ir skysčių, ir maisto.

Ar tyrinėti pridarytą sauskelnę?
Sauskelnes tyrinėti tikrai verta, o jei kyla įtarimų – konsultuokitės su medikais. Kadangi kūdikiai negali pasakyti, kaip jie jaučiasi, ar ką skauda, sauskelnių turinys medikams yra vienas geriausių būdų įvertinti jo sveikatą. Ne visada atsiradus pokyčių sauskelnių turinyje reikia nerimauti, dažniausiai verta palaukti parą–dvi ir stebėti turinį bei savo vaiką.

Situacijos, kuomet į gydytoją reikia kreiptis nedelsiant:

 • Tamsios, juodos išmatos, sudarytos iš suvirškinto kraujo (vad. „melena“). Jos panašios į mekonijų, tik truputį tvirtesnės ir mažiau lipnios.
 • Raudonos žele pavidalo išmatos. Drebučių konsistencijos, raudono atspalvio.warning-24841_1280
 • Šviesios, beveik baltos išmatos. Spalvą išmatoms suteikia tulžis, taigi baltos ar labai šviesios išmatos reiškia, kad kepenys išskiria per mažai tulžies. Tai gali reikšti kepenų arba tulžies pūslės problemas.
 • Nesvarbu, kokios spalvos išmatos, bet jose yra šviežio kraujo.
 • Kyla naujagimio temperatūra.
 • Kūdikis vemia.
 • Kūdikis atsisako valgyti.
 • Kūdikis rečiau šlapinasi, o šlapimas tamsesnės spalvos.
 • Kūdikis atrodo vangus ir nereaguoja į aplinką – nedelsiant skambinkite 112.

Neila Ramoškienė
2016 m. liepos mėn. “Mamos žurnalas”.

P.s.: apie pieno mišiniais maitinamų kūdikių kakučius ir sysiukus teiraukitės Jūsų vaiką prižiūrinčio gydytojo. Tai nėra mano kompetencija.

214 atsiliepimai - “Pakalbėkime apie kakutį”

 1. Mano dukrytei trys savaites, jau beveik savaite jai uzkietejo viduriukai. Po daugelio dienu ji prakakojo kaip zuikutis labai mazai ir kietai. Ka reiktu daryti? Maitinu misinuku

  • Agnė Škudienė 2018 10 rugpjūčio - 15:43

   Būtina kreiptis į prižiūrintį gydytoją ir keisti mišinuką.

  • Sūnui 2 mėn ir vis dar tuštinasi skystai su gleivėmis ir baltais gumuliukais, spalva geltona, garstyčių, ar tai normalu? Nes žinau kad išmatos turėtų būti vientisos. Tuštinasi iki 4 kartų. Maitinu pati. Svoris auga kas mėnesį po 1 kg priauga.

  • Mano sunuo 2,5men. Kakokja dunkart per diena, bet namazai ir ismatos zalsvos spalvos beje matosi ir gleiviu. Ar tai normalu?

   • Agnė Škudienė 2019 24 rugsėjo - 22:49

    iš to, ką parašėte, įtariu, kad gauna per daug lieso pieno. Jei maitinamas iš krūties, nekeiskite jų dažnai. Iš vienos krūties maitinkite 2-3 valandas (jei tame intervale bus keli maitinimai – duoti tą pačią krūtį), kad vaikas pasiektų galinį riebųjį pieną.

  • Sveiki, dukrytei jau 2men bet vis dar tuštinasi pereinamosiomis ismatomis, kartais labai vandeningas,kartais su gleivėmis, kartais normalios, maitinu pati, tik pavalgo ispucia pilvuką tada stipriai pradeda verkti, lankstau kojytes, palaikau virš kraukles, buna su putom ir su dideliu garsu viskas išeina, tada vėl viskas gerai ir iškart nori valgyt pavalgom vėl tas pats. Ką patartumėte? Mergyte gimė 37sav ar nuo to gali ilgiau tęstis pereinamųjų ismatu keitimasis?

   • Agnė Škudienė 2020 3 vasario - 1:45

    Sveiki, suprantu, kad dabar atrodo sunku ir gaila mergytės, bet viskas skamba normaliai. Reikia tiesiog laukti.

  • Sveiki, mūsų kūdikiui jau 5 savaitės, maitinamas MP. Prieš 2.5 savaitės vaikutis pradėjo tuštintis skystai (prieš tai išmatos buvo varškytės konsistencijos) ir dažnai (2 kartus per parą tuštinasi daugiau, tačiau kas kartą keičiant sauskelnes randame šiek tiek kakučio; kartais jis išteka dar keičiant sauskelnes;). Paprastai išmatos garstyčių spalvos, tačiau kartais pastebiu ir žalių gleivių. Taip pat kamuoja pilvuko pūtimas. Ar toks tuštinimasis normalus? Ačiū!

  • Agnė Škudienė 2021 13 sausio - 13:42

   Mamos pienas kinta priklausomai nuo vaiko poreikių, todėl negali netikti. Jei vaikas pagal visus kitus požymius atrodo sveikas, neramina tik išmatos (juolab, kad tyrimai geri), vadinasi viskas jam yra gerai 🙂

 2. Mano sunui buvo zarnyno infekcija. Po 5 dienu antibiotiku kurso ismatos vistiek tasios(beveik vien gleives).Tustinasi 2,3 kartus,vistiek neramus,raitosi(matosi kad jam skauda). Ar gali buti,kad vaistai nepadejo?ar ismatu konsistencija pasikeis su laiku

  • Agnė Škudienė 2018 29 rugpjūčio - 18:47

   Jus konsultuoti turėtų prižiūrintis gydytojas. Ar daryta antibiotikograma?

  • Sveiki,mano mažylė kakoja nuo gimimo skystomis išmatomis su gleivem ir grudeliais,daktate sake kad čia normalu,o man atrodė kad nenormalu nuvykau i ligonine pasigulde stebejimui,padare tyrimus viskas gerai.pasidariau ir kakucio pasėli,ir nieko nerode blogo nurimau,gerėm linex gerasias bakterijas.dabar jai jau 2men su trupuciu,kakoja skystai žaliai gleivetai ir su kvapu atrodo kaip viduriuotu,ar turiu sunerimti? Duot pradejau duot biogaga. Nors ir taip labai neramu 🙁 (kvapas gali but nuo mišiniko,nes turejau vykti pas daktarus ir teko duot misinuko) p.s po mišinuko davimo ,ryte pakakojo graziai geltonai,gali netikt mano pienas? Pieno produktu nevartoju pati. Pilvuka pabučia girdau espumizana..Mergaite žvali guguoja šypsosi,per 10d.priaugo 200g. Valgo noriai,krutu nekaitalioju daznai,valgom 20-30min.manau ir to pienuko atsitraukia riebesnio..prašau patarkit ka daryt??

   • Agnė Škudienė 2021 13 sausio - 13:42

    Mamos pienas kinta priklausomai nuo vaiko poreikių, todėl negali netikti. Jei vaikas pagal visus kitus požymius atrodo sveikas, neramina tik išmatos (juolab, kad tyrimai geri), vadinasi viskas jam yra gerai 🙂

 3. Mano dukrai beveik 3 menesiai ir staiga pradejo skystai kakoti. Daro 2-3 kartus per diena. Retkarciais normaliai kakoja ir vel skysciau. Jauciasi gerai, valgo taip kaip visuomet, ir slapinasi reguliariai. Pasikeitimo elgesy nera tad nusprendziau kad gydytoju nereikia. Pries tai jau lankemes tai vienas nusprende kad refliuksas, kitas kad netoleriuoja laktozes, dar kitas kad cia tik pasigavo kokia bakterija. Bet tai nera kasdieninis reiskinys. Ka jus manote?

  • Agnė Škudienė 2018 29 rugpjūčio - 18:49

   Manau, kad viskas gerai, tikriausiai ir Jūs tuštinatės ne visada taip pat 🙂

  • Sveiki,mano mažylė kakoja nuo gimimo skystomis išmatomis su gleivem ir grudeliais,daktate sake kad čia normalu,o man atrodė kad nenormalu nuvykau i ligonine pasigulde stebejimui,padare tyrimus viskas gerai.pasidariau ir kakucio pasėli,ir nieko nerode blogo nurimau,gerėm linex gerasias bakterijas.dabar jai jau 2men su trupuciu,kakoja skystai žaliai gleivetai ir su kvapu atrodo kaip viduriuotu,ar turiu sunerimti? Duot pradejau duot biogaga. Nors ir taip labai neramu 🙁 (kvapas gali but nuo mišiniko,nes turejau vykti pas daktarus ir teko duot misinuko) p.s po mišinuko davimo ,ryte pakakojo graziai geltonai,gali netikt mano pienas? Pieno produktu nevartoju pati. Pilvuka pabučia girdau espumizana..Mergaite žvali guguoja šypsosi,per 10d.priaugo 200g. Valgo noriai,krutu nekaitalioju daznai,valgom 20-30min.manau ir to pienuko atsitraukia riebesnio..prašau patarkit ka daryt?? Ai dar labai seilejasi ji,vis kiša rankytes i burna.

   • Agnė Škudienė 2021 13 sausio - 13:43

    Mamos pienas kinta priklausomai nuo vaiko poreikių, todėl negali netikti. Jei vaikas pagal visus kitus požymius atrodo sveikas, neramina tik išmatos (juolab, kad tyrimai geri), vadinasi viskas jam yra gerai 🙂

 4. Mazylei 9 dienos. Ismatose matosi gleiviu, jos gan skystos (lyg skystesnes nei iprastai), mazoji vis neatsitraukia nuo kruties, nuolat zinda. Ar verta sunerimti? Aciu.

  • Agnė Škudienė 2018 24 rugsėjo - 11:08

   Ar dukrytė gauna galinį riebųjį pieną? Rekomenduoju krūtis keisti kas 2-3 val., kad vaikas pasiektų ir galinį pieną, nes dažnai mamos kažkodėl keičia krūtis kiekvieno matinimo metu arba kas 15 min.
   Dėl išmatų konsistencijos pagal Jūsų aprašą nesijaudinčiau.

 5. Sveiki, mums 5dienos. Dar ligonineje teko duoti misini, nes priespienio labai mazai, grizus namo taip pat daveme misinio jau padaryto, o veliau pradeke maisyti miltelius, antra diena leliukas nekakoja, sysiu daro, leidzia ora daznai. Kojytes riecia, gal diegliukai? duodam espumizan pries maisteli.. beja, kiek vienu kartu turi suvalgyti? Pakomentuojite prasau

  • Agnė Škudienė 2018 24 rugsėjo - 11:13

   paprastai mišinio taisyklė yra: kiek dienų, tiek mlx10 vieno maitinimo metu (pirmąją savaitę). Tikslios dozės turi būti ant pakuotės.
   Tuštintis pirmąjį mėnesį turi kartą per parą būtinai. Darykite mankšteles (minti dviratį, ridentis į šonus), masažiukus (pagal laikrodžio rodyklę sukti ratus ant pilvuko), vis kelis kartus per dieną guldykite ant pilvo.

 6. Nuoreciau pasiklausti mūsų viduriukai pradėjo buti tokie kaip tamsiai žali kas gali būti bet jis kakoja kiek viena diena pradėjom valgyti kosikes milupa

 7. Sveiki nuoriu pasiklausti suvalgom trys valgomuosius šaukštus košės ir dar duodu misinuko atcigerti ar nepakenks 5men kūdikio skrandukui? Bet jis suvalgo bet ant pakuotės rašo kad nuo 4men rašo dėti po 6 šaukštus valgomuosius košės man pasirodė labai daug

  • Agnė Škudienė 2018 26 spalio - 14:36

   Dėl mišinuko turi konsultuoti šeimos gydytojas, bet kaip mama, tai manau, kad +/- vienas-du šaukštai situacijos labai nekeičia. Jūs matote, koks vaiko apetitas ir savijauta.

 8. Laba diena, mano sunui 3men ir vel pradejo vargina pilvo problemos: pilvas aktyviai gurguliuoja, daug bezda, nors tam reikia pastangu, nes ima muistytis, raitytis, taip pat nesitustina jau 3 paros, del ko labai neramu man, dienomis ir naktimis buna neramus ir verksmingas. Pries tai tustindavosi 2 kartus i diena, kai buvo 1,5-2men vargindavo pilvo diegliai (tuo metu irgi budavo neramus, verksmingas, kojas riesdavo prie pilvo), taciau kiekviena diena pasitustindavo, vartojom espumisan, infacol, gerasias bakterijas, susitvarkiau mityba, nes mazylis maitinamas MP. Darom mankstas.

  • Agnė Škudienė 2018 26 spalio - 14:39

   Normalu MP maitinamam kūdikiui tuštintis nuo kelių kartų per dieną iki karto per 10 dienų. Jei matote, kad vaikui sunku, galite pagelbėti palaikydama varliuko poza virš kriauklės (vaiko nugara atremta į laikančiojo pilvą), tokia poza dažnai palengvina išmatų išstūmimą.

 9. Sveiki, mano mergytei beveik 2men. Turejome beda su uzkietejusiais viduriukais,bet dabar jau pradejo tustintis tirstai. Siandien kai dukryte tustinosi buvo tokie garsai kaip viduriuotu, bet paziurejus ismatos buvo tirstos tik su trupuciu zaliu kakuciu. Siaip vaikutis zvalus, valgo gerai. Ar del to reiktu nerimauti? Gyvenu UK o cia daktarams viskas yra normalu.

  • Agnė Škudienė 2018 26 spalio - 14:44

   neparašėte, vaikas žindomas ar geria pieno mišinį. Žindomiems vaikams viduriai nekietėja, todėl spėju, kad maitinate mišinuku. Jei taip, konsultuokitės dėl jo tinkamumo su savo gydytoju. O šiaip išmatos juk ir suaugusiųjų ne visada vienodos, ir tai priklauso ne tik nuo maisto. Jei nėra daugiau jokių nusiskundimų, būčiau linkusi pritarti, kas viskas gerai 🙂

 10. Sveiki,mano dukrytei 6 menesiai ir jos kakutis vis dar su gleivem ir kamuoja pilvo skausmai.Ispradziu sake mums gp kad cia dygliai ir praeis bet taip ir nepraejo.Kakutis normalios spalvos geltonos,bet labai daug gleiviu.Maitinu krutimi.Ar galetumet patarti ka daryti ir kas tai gali buti?Ar vaziuoti pas daktarus i lt istirti vaika normaliai?(Pamatyti gastrologa,Alergologa,vidaus lygu daktara)

 11. sveiki , noreciau paklausti musu mazyliui 5menuo uzvakar davem obuoliuko truputeli ir vaikas nuo vakar pradejo dazniau kaku daryti per vakar diena 7 kartus o siandiena jau 5 valgom misinuka kakutis toksai geltonas su gabaliukais vaikas zvalus juokiasi ir t.t ar reiktu sunerimti?

 12. laba, 1,5mėn mažiukas jau antrą savaitę labai dažnai tuštinasi putomis. Jų spalva graži, ryškių garstyčių. Maitinu pati. Jam dažnai skauda pilvuką, ilgiau ir skausmingai steni. Dažniausiai padaro, kai keičiant sauskelnes palaikom suriestas kojytes ir tada išeina grynai putos. Ar reiktų apsilankyt pas gydytoją tyrimams? O gal aš kažką negerai valgau, darau?

  • Agnė Škudienė 2018 12 lapkričio - 16:59

   Tokio amžiaus kūdikiams tai dažna problema, duokite simetikono lašiukų (espumizan, infacol, kt.), jie padeda smulkiems oro burbuliukams susijungti ir pasišalinti vienu metu, o ne su putotais kakučiais.

 13. Sveiki,
  Mano mažylei 2mėn.
  Valgome mišinėlį.
  Mažoji Tuštindavosi gerai, 2kartai į dieną, tačiau jau 4d. ppradėjo tuštintis labai dažnai iki 11kartų per dieną, ir iškarto pavalgius, kakutis įprastos konsistencijos, spalva nepakitus, kvapas taip pat, nezlžknau ką daryti, ar tai gali būti infekcija?
  Ar skubiai vežti į ligoninę?

  • Agnė Škudienė 2019 4 sausio - 16:00

   infekcinis viduriavimas, jei išmatos visada prateka ir susitepa nugara. Dėl mišinio komentuoti negaliu, klauskite savo šeimos gydytojo.

 14. Laba diena šian mano mažylė papakojo tamsiai žalios spalvos( kartu su šviesiai ruda spalva). Valgom mišinuką mums trys su puse mėn. Valgo labai gerai tuštinasi vieną kart į dieną

 15. Sveiki. Mano sūneliui greitai 6 mėnesiai. Jau savaitė kaip tuštinasi žaliai. Maitinu pati. Kūdikis kietu maistu dar neprimaitinamas. Iki tol visada tuštindavosi garstyčių spalvos išmatomis, būdavo matomi nesivirškinto pienelio grūdeliai. O dabar kardinaliai pasikeitė. Prieš savaitę valgiau špinatų sriubos( jos nėštumo metu nevalgiau) , ar gali būt, kad kažkaip įtakojo tai vaiko tuštinimąsi? Užpakaliuką išmatos matomai kažkiek dirgina, nes rausta oda, nors sauskelnės būna pakeičiamos iš karto. Vaikas guvus, blogai tikrai nesijaučia. Šią savaitę einame pas pediatrą.

  • Agnė Škudienė 2019 4 sausio - 15:51

   Sveiki, gali būti dygstant dantims. Jei vaikas bendrai sveikas ir žvalus – nepanikuokite, tiesiog stebėkite.

 16. Laba diena. Mūsų mažiukui 2 savaitės, nuo 10 dienos prasidėjo skystos, vandeningos, garstyčių spalvos mažylio išmatos, nors prieš tai buvo košelės konsistencijos. Spalva bei kvapas nepakito lyginant su ankstesnėmis. Per para taip tuštinasi 6 kartus. Valgo gerai, temperatūra nepakilusi, gal tik truputi kartais irzlesnis būna. Bet pastebėjau, kad jam pilvuką pučia (nors pati žiūriu ką valgau), gal dėl to toks būna. Šlapinasi taip pat gerai, per parą 10 ir daugiau kartų. Neramu, kad išmatos tokios skystos ar nebus čia viduriavimas ir mažylis neteks daug skysčių? Ar čia pereinamoji mažylio būsena, gal taip turi būti? Mažylį maitinu pati. Gal galėtumėte pakomentuoti, labai neramu.

 17. Laba diena. Mūsų mažyliui 2mėnesiukai. Maitinu pati ir kelis kartus primaitinu mišinuku. Jam lb dažnai pučia pilvuką ir suprantu, kad būna pilvuko diegliukai. Ar labai blogai toks maitinimas. Ar tai įtakoja stipresnius ir dažnesnius pilvuko diegliukus?

  • Agnė Škudienė 2019 29 sausio - 0:05

   pilvo pūtimas kamuoja daugelį kūdikių dėl besivystančio žarnyno mikrobiomo. Pieno mišinys gali pastiprinti pūtimą. Rekomenduoju konsultuotis su prižiūrinčiu mediku.

 18. Sveiki, mazylei 4 menesiai ir 1 savaite. Pries savaite vaikutis pradejo tustintis zalsvai ir su gleivem, atsirado ir kvapas. O pries kelias dienas pasikeite ismatu spalva i garstyciu spalva, kvapas isliko, tustinasi su putomis. Daznai steni, taip pat daug ir daznai tustinasi, taip pat padidejes vaikucio apetitas. Maitinu pati, manp maisto racionas islikes toks pat, kaip po gimdymo. Ar reiketu mums sunerimt ir kreiptis i daktarus? Ka patartumete? 😊

 19. Mažylei 2 mėn. Nuo vakar ji tuštinasi skystai, vos tik pavalgius MP. Kelis kartus išmatos prabėgo pro pamperso šonus. Išmatose matosi nemažai gleivių. Spalva geltona, kvapas normalus. Ar reikėtų sunerimti?

  • Agnė Škudienė 2019 31 sausio - 23:14

   Jei dukrytė atrodo sveika, jaučiasi gerai, kelias dienas stebėkite. Jei ir toliau prabėginės pro šonus – pasikonsultuokite su prižiūrinčiu gydytoju.

 20. Sveiki, dukrytė pradėjo pora dienų kakoti tamsesne garstyčių spalva kaip vandenuku, bet yra grūdelių daug gleivių. Taip pat vieną dieną putotai ir kakučio kvapas pasitarė smirdantis. Darysim kakučio tyrimą. Ar tai gali būti infekcija?

  • Agnė Škudienė 2019 3 vasario - 23:58

   Greičiausiai viskas gerai, tyrimas pasakys tiksliai. Negaliu komentuoti, per mažai informacijos 🙂

 21. Mano mazylei 2 men. Maitinu aptamil nuo pilvo putimo ir diegliu misinuku. Tustinasi panasiai tik kas penkta diena,ar nieko tokio,kad taip retai? Nera nerami,miega gerai.

  • Agnė Škudienė 2019 3 vasario - 23:57

   Mišiniu maitinamo kūdikio sveikatos negaliu komentuoti, teiraukitės prižiūrinčio šeimos gydytojo ar pediatro.

 22. Sveiki, dukrytei 1 metai ir 3 mėnesiai, kelias dienas tuštinosi žalios spalvos , kakučiai kieti . Šiandien pasituštino kietai žalios spalvos ir su krauju , kas tai galėtų būt? Pati ji viska valgo žaidžia, rami.

 23. Sveiki, mano vaikui jau metai, bet mes visada tustinames skystai ir dažniausiai per kraštus, pradejo valgyti maistą kartu su mumis, bet situacija nesikeičia. Nuo gimimo nebuvo kietos išmatos visada skystos. Daktare sako susitvarkyti, bet ir svoris neauga jau puse metų. Gal jūs galite patarti? Dekoju

 24. Sveiki, mane labai neramina dukrytės kakutis. Jai 5mėn. Valgo tik mp. Gime 3.140kg, dabar sveria 10kg. Kas mėnesį po gerą kilogramą priauga. Bet jau mėnesį, daugiau nei mėnesesį tuštinasi su gleivėmis. Iš pradžių būdavo tik gleivių, po kurio laiko pasidarė ir smirdančios išmatos ir su gleivėmis paskutines savaites tuštinasi putotai. Pries porą savaičių darėme išmatų tyrimą nieks neišaugo. Taip pat darėm kraujo tyrimą buvo geras.Bet tikrai neturi visada tuštintis su gleivėmis:(( atsisakiau keletą dienų pieno produktų, nevalgiau ir baltiminio maisto, dabar tuštinasi ryškiai geltonai putotai susigeria į sauskelnes ir gleivės lieka viršuje, dingo grūdeliai. Aš jau nebežinau ką daryt, patarkit ar kokius tyrimus pasidaryti ar ką? Daktarė tik pasakė atisakyt pieno produktų ir duoti gerųjų bakterijų, jų duodu nuo 2sav. Buvo pora pertraukų. Po nakties visada pasituština oranžine spalva, keletą dienų buvo ir visos dienos metu tokios išmatos. Prieš pora mėn. Buvo man pakilusi temperatūra ir guzelis krutinėje, buvau ligoninej tiesiog liepė duoti išbalgyti užsikimšusius latakėlius nustatant vaiko žandikaulį į guziuką per pora dienų viskas ir baigėsi, jokių vaistų negėiau. Šiandieną skaidydama viską kas įmanoma intermete radau kad po temperatūros pakilimo ir mastito(nors man jo nebuvo) būna atsiranda mamos piene stafilokokas, ar tai gali būti ir rašo kad vaiko išmatos patampa oranžinės kaip buvo mano dukrytei ir buna rytais bei atsiradusios gleivės. Ar tai gali būti kad piene jis yra? Atsiprašau už minčių kratinį tikiuosi informacijos pakankamai.

  • Agnė Škudienė 2019 9 kovo - 23:07

   skirtinga išmatų konsistencija gali būti normali, juolab, kad 5 mėn. gali būti dantų dygimo laikas ir jei vaikas jaučiasi gerai, jaudintis nereikėtų.
   Dėl stafilokoko, su pienu gali patekti. Verta padaryti pasėlį.

 25. Pridėsiu dukrytė visada su nuotaika, nėra pikta, valgo gerai,miega gerai.

 26. Sveiki, mums 8 paros, atsiradus pienui tuštinasi geltona ryškia spalva, o konsistencija lyg sutrauktu pienu, varške (nevientisa mase). Ar tai normalu? Ačiū už atsakymą.

 27. Labas vakaras.
  Mūsų mažyliui 4men ir 3sav., šiandien jau 4 diena, kaip nesituština.. maitinu pati. Bet jau kokią savaitę, prieš pietų miegelį, duodu įvairias daržoves paskanauti. Ar tai gali būti dėl įvesto kito maisto? Prieš tai viskas buvo tvarkoje su kakučiu, tuštindavosi kiekvieną diena. Ir dar bezdukas smirdėti pradėjo. Miega gerai, valgo taip pat gerai.

  • Agnė Škudienė 2019 21 kovo - 22:45

   išmatų kvapas atsiranda nuo maisto, kai pradeda valgyti ne tik MP. Tai normalu. Normalu ir kelias dienas nesituštinti, jei vaikui tai nesukelia diskomforto. Ir nenustebkite, kad kai jau sulauksite, kakutis greičiausiai bus “dešrytė”, nebe košės konsistencijos 🙂

 28. Sveiki, dukrytei 2 savaitės laiko. Maitinu savo pienu. Iki šiol tuštindavosi ir šlapindavosi gerai, tačiau jau trečia diena, kai mergaitė nepasituština. Pučia pilvuką, daug bezda ir netgi smardžiai, tokių pilvo pūtimo metu tampa nerami, sunkiai atsipalaiduoja miegui. Kojyčių neriečia, gal net priešingai elgiasi. Pradėjau duoti gerąsias bakterijas ir espumisan lašiukus, tačiau situacija iš esmės nesikeičia, nuo espumisan tik daugiau bezda. Mergaitė kiek geriau pasijaučia kai uždedama šilta ranka ant pilvuko arba pasiguldome sau ant pilvo beveik stačiomis. Pilvuką masažuojame pagal laikrodžio rodyklę, gal reiktų daugiau ant pilvuko guldyti? Paminti dviratuką? Ar reiktų nerimauti, kreiptis pas šeimos gyd.? Kuo dar galėtume padėti vaikeliui? Gal šilta vonelę atpalaiduoja? Beje šlapinasi gerai, mp regis irgi netrūksta, žindoma būna rami, žindo tiek kiek jai norisi, svoris auga..

  • Agnė Škudienė 2019 26 kovo - 22:49

   Sveiki, visi Jūsų išvardinti pagalbos būdai tinka, taip pat vertėtų pasirodyti gydytojui. Nemanau, kad pavojinga, bet dėl visa ko.

 29. Labas na mus 7 men pradejom pries menesi primaitinima pries menesi gerem mamos piena dar pradzioja kol gere tik piena kakodavo po 3-5 kart i diena nuo primaitinimo dienos po karta i diena dabar jau antra savaite kas 2 ar 3 dienas tik ir labai pucia cidurius ir labai jau smirdi ar cia normalu ka daryti ???

 30. Sveiki,
  Musu kudikiui lygiai savaite, bet jau 4 para nesitustina, verkia, riecia kojytes, pilveli skauda, bet rimto reikalo nepadaro. Ar reiketu kreiptis i gydytoja? Ar pakeisti maisteli, nes dabar geriam aptamil comfort? (vaikas maitinamas misinuku)
  Aciu uz atsakyma.

 31. Sveiki,mums 7savaites,maitinu pati,kudikis visada pasitustindavo kas 3/4paros,skystokai garstyciu spalvos su varskes grudeliais ismatomis,taciau dabar kelios dienos tustinasi kasdien,i diena po kelis kartus ir ismatos tokios lyg vandeningos,spalva ir kvapas nesiskiria,taciau uzmaciau lyg kraujo siuleliu(viena,kita…nedaug)ar cia gali but kokia nors invekcija,viduriavimas ar tiesiog vaiko prganizmas netoleruoja mano suvalgyto kazkokio maisto produkto…vaikutis zvalus,temp neturi…Tiesa nuo pilvo putimo duodam simetikono ir naudojam gerasias bakterijas…

 32. Sveiki, mano dukrytei 5 mėn. Pirmus 2,5 mėn kiekvieną kartą keisdami sauskelnes rasdavome išmatų. Kartais būdavo tik patepliotą, o kartais ir daugiau. Nuo 2,5 mėn mažoji tuštinasi kartą į 8-11 dienų. Maitinama tik Mp. Vaikų chirurgas užsiminė apie galimą Hirsprungo ligą ir tai šiek tiek gąsdina. Kaip galėčiau sekti savo vaiko būklę? Ar užtenka tik svorio/ūgio ir laimės matų?

 33. Sveiki,
  Kūdikį maitinu savo pienu, tačiau tuštinasi skystai, beveik visad prabėga pro viršų, jei nespėji tuoj pat pakeisti. Spalva garstyčių spalvos, retkarčiais būna ir į žalesnę pusę. Mergaitei dažnai pučia pilvuką, manau būna ir diegliukų, nes sucypia staiga prabudus iš miegų, verkia. Mergytei 2mėn ir 2sav. Ar verta sunerimti? Nepadėjo nei Espumisan, nei Colinox, nei Sab simplex.

  • Agnė Škudienė 2019 15 balandžio - 23:23

   greičiausiai viskas gerai, pabandykite keisti krūtis kas 2-3 val. T.y. jei po vieno maitinimo nepraėjus 2-3 valandoms dukrytė vėl nori valgyti – duokite tą pačią krūtį. Taip gaus daugiau riebesnio pieno, turėtų palengvėti diegliukai.

 34. Sveiki, vaikui 4 men, maitinu mp, bet pries pora sav pastebejau,kad ji labai seka akimis kai valgau ir cepsi, nusprendZiau kad po truputi reikia duoti ragauti. Taigi daviau paragauti banano, (nedaug gal visumoj susidare puse saukstelio) kita diena vel ji buvo nerami pavalgius , sakau gal nedavalgo taigi daviau sauksteli moliugo kosytes ir nuo tos dienos ji pradejo tustintis kas 4 diena( pries tai visada 2 kart i diena darydavo). Daugiau nieko nebedaviau, praejo 2 sav o ji vis dar tustinasi kas 4 dienos ir labai stena ir matosi kad nori kakot ir pilveli skauda, pasitustina daug tirsciau nei pries tai ir tokiomis lipniomis, riebiomis gleivemis. Ka daryt? Gal duot vandenuko? Nebezinau gal as vaikui zarnyna sugadinau per anksti duodama paragaut banano su moliugu?

  • Agnė Škudienė 2019 15 balandžio - 23:25

   sugadinti tikrai nesugadinot, bet matyt vaikiukas dar tikrai nepasiruošęs primaitinimui. Vandens irgi nereikia. Žindykit, masažuokit, nešiokite.

  • Sveiki. Mano sūnui 4mėn ir savaitė, pastebėjau kad pradėjo tuštintis nebe skystai su grūdeliais. O tokiom kaip košytės konsistencijos išmatom, bet gelsvos spalvos. Maitinu pati, tad kažkaip keista nes tuštinasi gal tik kartą į dieną, daug pirdauja todėl sunerimau ar normalios išmatos,kad jos kaip košytė. Nors auginu antrą vaiką, nepamenu kad dukrai pasikeitė 4mėn išmatos🤷‍♀️🤦‍♀️ dar nieko nėra ragavęs, nes manau, kad anksti primaitinimui…

 35. Sveiki. Vaikui 3 men. Valgo pieno misinuka. Anksciau tustinosi kas antra diena. Prieš 5 dienas turėjom skiepus. Kita diena prasidėjo viduriavimas, atpylinejimas ir nenoras valgyti. Buvom pas daktara sakė, virusas. Bet niekaip nepraeina. Kaip toliau elgtis.

  • Agnė Škudienė 2019 30 balandžio - 22:31

   apie pieno mišiniais maitinamų kūdikių kakučius ir sysiukus teiraukitės Jūsų vaiką prižiūrinčio gydytojo. Tai nėra mano kompetencija.

 36. Sveiki,
  Žinau manau pasikartosiu tačiau vistiek įdomu, mums 11dienų. Valgome Aptamil mišinuką, ligonineje valgėme cow&gate tačiau grįžus vaikas pradėjo nemiegoti naktimis, riesti kojytes tad nusprenžiau pakeisti, tačiau situacija nepagerėjo vaikas nesituština steni, lenkia kojas, perdžia tačiau nieko… bandom minti dviratuka bet nieko. Gyvenu UK daktarams atrodo normalu kad vaikas nesituština visa diena. Man įdomi ir jūsu nuomonė. Ačiū.

  • Agnė Škudienė 2019 30 balandžio - 22:32

   apie pieno mišiniais maitinamų kūdikių kakučius ir sysiukus teiraukitės Jūsų vaiką prižiūrinčio gydytojo. Tai nėra mano kompetencija.

 37. Sveiki, sūneliui 6 diena, jau antra para nekakoja, išpradžiu sunkiai sekes maitint krūtimi, perėjom prie mišinukų, iš pradžiu gan dažnsi atpilinėjo, dabar jau valgo normaliai, bet nesituština, ar reikia sunerimti?

  • Agnė Škudienė 2019 30 balandžio - 22:32

   apie pieno mišiniais maitinamų kūdikių kakučius ir sysiukus teiraukitės Jūsų vaiką prižiūrinčio gydytojo. Tai nėra mano kompetencija.

 38. Sveiki,dukrytei 1.mėn ir3 savaitės valgom mišinuka labai daug raugėja ir pradėjo kakoti garstyciu spalvos su permatomom gleivem,buvo išėjusios dujos su gleivėm ir yra nerami,valgyti valgo,kas gali būti,ačiū

  • Agnė Škudienė 2019 30 balandžio - 22:32

   apie pieno mišiniais maitinamų kūdikių kakučius ir sysiukus teiraukitės Jūsų vaiką prižiūrinčio gydytojo. Tai nėra mano kompetencija.

 39. Laba diena,
  Mano suneliui 4men. Jau antra savaite kaip pasikeitusios ismatos. Prasidejo tuomet, kai vaikas suslogavo. Maitinu pati. Is pradziu viguriavo, nes vis pratekedavo pro sauskniu sonus skystas geltonas kakutis. Po to pradejo zaliomis putomis kakoti, o dabar oranzines spalvos su raudonom proemaisom skystom, putotom ismatom tustinasi. Ar cia gali buti kokia liga ar bakterija ar infelcija? Maista prisiziuriu. Jau nebezinau ka daryti….

 40. Laba diena, mums 11 mėnesių, buvo pakilusi temperatūra iki 38,5 po to nukrito ir pradėjo tuštintis skystai iki trijų kartų per dieną, būna kad prabėga per šonus, kartais matosi tokie kaip kraujo siuleliu, daktare liepė gerti gerųjų bakterijų ir siliceja gastro, vistiek tuštinasi iki dviejų kartų per parą ir yra gleiviu. Šiuo metu dygsta dantys tačiau niekad taip nebuvo visada tustinoai, viena karta per parą, daktarės sako turi praeiti, ber nepraeina, temperatūros neturi, maitinu dar, savo pienu.

  • Agnė Škudienė 2019 21 gegužės - 22:58

   Kai kuriems vaikams žarnynas sureaguoja į aukštą temperatūrą. Jei vaikas šiaip jaučiasi gerai, siūlyčiau atsipalaiduoti, panašu, kad viskas gerai.

 41. Sveiki,
  Turiu labai neraminanti klausimą. Dukrytei 10men, tačiau mus nuo gimimo kankina kieti viduriukai. Normaliai nesituština , tik tokiomis kietomis spirutemis, kaip zuikutis ☹️ o dabar jau 2dienos kai visai nesituština, ar tai normalu? Ar yra kažkoks dienų limitas kiek galima dienų leisti nesituštinti? O gal reiktų kokių nors tyrimų? Mergaitė pikta, beto manau, kad per mažai valgo, nors jos svoris normalus. Taip pat dar maitinu MP, ir gan dažnai šiuo metu prasosi prie krūtinės. Ačiū už atsakymą ☺️

 42. Sveiki, musu pupai greit 2 menesiukai. Daznai pucia pilvuka. Tada vaikas greit isteriskai isiklykia, gailiai verkia, sunkiak bezda ir pilvukas buna labai issiputes. Kakoja kas dvi dienas, kas diena. Ivairiai. Maitinu pati. Uzvakar ilgai stenejo kol pakakojo normalia garstyciu spalva su grudeliais. Vakar nekakojo. Siandien pakakojo normaliai bet sunkiau ir jau norint deti pampersa pakakojo lyg viduriuotu ir taip lyg i zaluma. Po keliu valandu vel purptelejo tokia lyg i zaluma spalva bet nedaug ismatu. Vakar valgiau siek tiek astriu makaronu ( bet tikrai nedaug, nes buvo per astru man). Taip pat nuo pilvuko duodam enterokind lasiuku, dar duodam geruju bakteriju bio gaia. Ar tas kakis toks normalus ar verta sunerimti?

  • Agnė Škudienė 2019 28 gegužės - 22:58

   normalu. Tikrai galėjo sureaguoti į aštrų maistą. Dėl pilvo pūtimo – dažniau guldykite ant pilvo, darykite mankštas, masažiukus.

 43. Sveiki,

  Mums 4mėn. ir 3 savaitės. Maitinu pati. Pastarąsias 3 savaites mažylė pradėjo tuštintis rečiau, kas antrą, kas trečią parą. Būna, kad per dieną pasituština du kartus. Iki tol tuštindavosi kasdien. Kakis geros konsistencijos, garstyčių į žalsvumą spalvos. Bezdulioja daug ir smirdžiai. Dukrytės nuotaika gera, vaikas aktyvus, miega gerai, žinda gerai, per parą vid. valgo 10-11 kartų. Svoris taip pat auga. Tačiau nerimą kelia ir tai, kad nuo to momento, kai pradėjo darytis nereguliarus kakis ji pradėjo atpylinėti (ko neturėjome, kai buvo kūdikis). Kartais atpila labai daug ir praėjus po valgymo valandai ar daugiau. Žagsi, raugėja. Ar gali būti susiję dalykai, kakis ir atpylinėjimai? Atpila, kadangi nepasituština kasdien ir skrandukas nesuvirškina? Ar reikia sunerimti?

  Dar vienas klausimas: Mūsų gydytoja rekomendavo pradėti nuo 4,5 mėn. duoti virtą garuose obuolį, nuo 0,5 šaukštelio, kasdien didinant po 0,5 šaukštelio, po savaitės taip pat duoti banano, dar po savaitės avokado. Dabar 6 dienos kaip valgome obuolį, tačiau viduriai vis tiek nereguliarūs. Pskutinis kakis buvo prieš 3 paras. Tą kartą pakakojo iš tiesų labai daug, du kartus, trečią kartą jau buvo skystoki viduriai ir matėsi nesuvirškinto obuolio likučiai. Ar obuolio valgymas prie nereguliarus tuštinimosi gerai? Ar bandyti duoti banano ir vėliau avokado?
  Ačiū.

  • Agnė Škudienė 2019 28 gegužės - 23:03

   Primaitinimas rekomenduojamas, kai vaikas savarankiškai sėdi ir domisi maistu. Skubėti neverta, bet jei pradėjote ir ketinate tęsti, tai žarnyno veikla tikrai gali pasikeisti. Derėtų stebėti vaiko savijautą ir nuotaiką.
   Atpylinėjimas irgi yra normalu, kol kūdikis didžiąją laiko dalį praleidžia nevertikalioje padėtyje.

 44. Sveiki, sakykite ar normalu, kad 2 menesiu ir dvieju savaiciu vaikas pradejo tustintis iskart po kiekvieno maitinimo ar net maitinimo metu. Maitinu pati. Valgo kada nori ir kiek nori. Kakoja kaip ir normaliai, kartais siek tiek skysciau bet garstyciu spalva. Dar garsas. Buna stiprus lyg pridetu pilna pampi su kaupu, taciau buna arba lengvas pirstelejimas arba isvis tuscia. O kartais kaip tik atvirksciai be garso arba lyg ora pagadintu, o buna pilnai su kaupu. Dar kitas dalykas kas neramina, tai kai paimi ant peties pasidedi nesiojimui, pradeda po keliu sekundziu pykti, mestis atgal ir vos ne su rankom atsistumti atgal nuo manes. Anksciau taip nesiojant viskas budavo gerai ir taip net uzmigdavo. Ir tas pyktis toks staigus ir lyg is niekur. Ir visa tai persimaine per viena nakti del to nesiojimo. Temperaturos neturi kiek matavom. Kas tai galetu buti? Augimo suolis? Dantukai? Seilejasi, is seiliu pucia burbulus, kisa kumsti i burna, bando mane suvalgyt 🙂 masazuojant dantenas pradeda sypsotis

 45. Laba diena, vaikeliui 12 parų, nuo to laiko, kai pasišalino mekonijus, tik vieną-dvi paras tuštinosi garstyčių spalvos išmatomis, o paskui spalva pasikeitė į žalią ir taip liko iki šiol (jau savaitę tęsiasi). Tuštinasi apie 3-4 k. į parą (šlapinasi bent 6). Išmatos gana skystos, bet per viršų nebėga, blogo kvapo nėra, bet man jos neatrodo labai vientisos, taip pat yra šiek tiek nesuvirškintų gumulėlių. Maitinu pati, leidžiu ilgiau žįsti iš tos pačios krūties, kad pasiektų riebesnį pienelį. Valgo dažnai, apie 11 k. į parą, vid. vieno maitinimo trukmė apie 17 min. Ar gali būti ta žalia spalva normali ir įprasta mano vaikui?

  • Agnė Škudienė 2019 9 liepos - 23:22

   Laba diena. Žalia spalva gali būti kartais, bet ne nuolat. Rašote, kad žinda ilgai, kaip suprantu nekeičiate krūties maitinimo metu. Tai yra gerai. Pamėginkite krūtį keisti tik kas maždaug 3 val., t.y. jei pradėjo žįsti 10 val., po to numigo, būdravo ir vėl išalko – duoti tą pačią krūtį iki 13 val. nebent būtų akivaizdu, kad pienelio joje nebėra, vaikas nenurimsta.

 46. Sveiki. Naujagimis 6 paros amziaus. Valgo gan daznai, kartais po 2-3 kartus, per 30min-1h. Po to, 1-2h pertrauka. Retais atvejais 3h pertrauka. Daznai, bet ne visada atpilineja. Ir tustinasi labai daznai. Beveik kas 1h pasitustina, ir gan skystai. Ir sunku uzmigt, vis “praso” pavalgyt. Ar tai normalu?

 47. Sveiki,

  mūsų dukrytei po savaitės bus 3mėn. Maitinu tik mp, antrą mėn buvo užsitęsęs viduriavimas (žalios išmatos, per parą po 4-8kartus), gėrėm entherol ir biogaia. Pasėlio tyrimas neigiamas, išmatų tyrimas irgi nieko blogo neparodė, viskas atrodo susitvarkė ir grįžom prie garstyčių spalvos, bet nustojo augti svoris per 3sav tik 180g, (prieš tai 1mėn 700g, 2mėn 500g), ir išmatos pastarąsias dienas tapo labiau link rudumo (rudi taškeliai ir gleivės (jų nedaug) bet su rudumu. Ar verta sunerimti dėl pasikeitusių išmatų? ar gali būti svorio neaugimas kaip pasekmė po užsitęsusio viduriavimo ir kol kas toliau dažnai siūlyti krūtį ir stebėti? (vaikas guvus, šypsosi ir pan., nėra nei vangumo, nei klykimų ir pan.).
  Iš anksto ačiū už atsakymą.

  • Agnė Škudienė 2019 9 liepos - 23:25

   normalu, kad svorio augimas lėtėja. Iš to, ką parašėte, atrodo, kad viskas Jūsų dukrytei gerai.

 48. Sveiki. Mergytei 3.5 men. Maitinu pati, taciau jau trecia para nesitustina. Valgo normaliai, atrodo privalgo, valgo kada nori ir kiek nori. Linksma ir sypsosi ir bendrauja, viskas iprastai. Bezda su kvapu, o kvapas lyg butu pakakojusi, bet tik pabezda. Po kiekvieno valgio atsirugsta, pilvukas nebuna visad issiputes kaip arbuziukas. Buna tik kol pabezda arba kol atsirugsta. Ar jau sunerimti? Gal jai viduriukai uzkieteje? Pries tai budavo tik pateptas pampersas lyg pirstelejusi, dabar nei to nebera. Ka daryt? Kad nors karta i diena pasitustintu, man butu ramiau. Seniau klausiau daktares, tai neva gali buti, kad ji visa mano pienuka isisavina ir todel neturi kuom tustintis. Bet argi tai gali buti tiesa ir taip staiga testis paromis? Kaip minejau siandien trecia para kai nesitustina

  • Agnė Škudienė 2019 14 liepos - 22:13

   tikrai gali. Gali ir iki savaitės nesituštinti, bet jei ji linksma, elgiasi įprastai, vadinasi viskas jai gerai.

 49. Sveiki,mano 2mėnesių dukrytė jau mėnesi kasdien(dazniausiai karta per parą) tuštinasi žaliai. Maitinu mišinuku aptamil comfort. Ar tai normalu? Ji suvalgo daugiau negu rekomenduojama ant pakuotės ir suvalgytų dar daugiau jaigu duočiau.

 50. Sveiki,
  Mazyliui 1 men,bet isejus mekonijui,tustinasi skystai,vandeningai,spalva vis kinta nuo zalios iki garstyciu.Esme ,kad ruryte jau paraudus ,nes nespeji pakeist pamperso,pasiraito ir vel isbega jam siektiek. ..Ar gali buti cia fiziologinis viduriavimas? Svoris auga.Maitinu pati..galvoju gal paciai pagert ar maziukui duot geruju bakteriju…Aciu uz atsakyma.

  • Agnė Škudienė 2019 7 rugpjūčio - 22:20

   greičiausiai taip ir bus. Jei vaikiukas atrodo sveikas, žinda gerai, svoris auga – tikėtina, kad viskas ok. Kur paraudę tepkite specialiais kremais su cinku, dažniau palikite pliku užpakaliuku.

 51. Sveiki. Mano mazyliui 12 dienu… Maitinasi MP… Visada tustinasi vandeningai skystai. Ryskiai geltonai. Galima sakyti sisioja per sikna. Pieno turiu daug… Vaikstau lasedama… Ar gali buti, kad vaikas pasisotina tik liesuoju pienu del to ir viduriuoja? Nes kai pavalgo, krutis nebuna istustejusi. Jei taip, ka reiketu daryti tokiu atveju?

  • Agnė Škudienė 2019 7 rugpjūčio - 22:45

   geltona spalva yra gera. Neramina, jei skystai tuštinasi nuo pirmųjų parų, pasišalinus mekonijui. Teoriškai tai gali būti jau ir fiziologinis viduriavimas. Stebėkite vaiką, ar atrodo sveikas.
   Pieno gamybai normalizuoti ir palaikyti būtų gerai, jei bent kartą per parą kiekviena krūtis tikrai atrodytų ištuštinta. Tik Nepasidarykite bėdų nutraukinėdama pientraukiu. Jei nerimaujate dėl privalgymo tik pirminio lieso pieno – prieš maitinimą jo šiek tiek nutraukite, tik tada vaiką glauskite prie krūties. O geriausia krūtis keisti ne kiekvieno maitinimo metu, bet kas 2-3 val. ir tame intervale duoti valgyti vis iš tos pačios krūties.

 52. Laba diena, mano sūnui 4 mėn. 2 sav. Maitinu MP. Jau visas mėnuo kai pradėjo nereguliariai ir retai tuštintis. Iki tol tuštindavosi kiekvieną dieną.O dabar kartais 1 kartą per savaitę, kartais kas 3-5 dienas. Išmatos skystos, tamsiai geltonos spalvos. Kartais tuštinimasis būdavo gausus, pratekėdavo pro šoną. Kartais nedidelis, bet niekada nebuvo kieto pavidalo. Jau visas mėnuo vartojame gerąsias bakterijas ir daugiau nei dvi savaites naudojome DUPHOLAC 5 ml per dieną, kuriuos paskyrė gydytoja. Tik pradėjus vartoti, atrodė, kad vaistas palengvino tuštinimąsi, o dabar jau atrodo neturi tokio poveikio, nes nesituštinti gali daugiau nei tris dienas net vartojant šį vaistą. Beveik prieš du mėnesius turėjome inkstų uždegimą ir vartojome antibiotikus. Kaip suprasti, kada tuštinimasis kelia problemų vaikui? Nes MP žindomam kūdikėliui tuštinimasis vieną kartą per 7-10 d. Bet kaip ilgai toks tuštinimasis yra priimtinas ir kada tai tai tampa problema?

  • Agnė Škudienė 2019 12 rugpjūčio - 13:58

   Problema yra tada, kai matosi, kad vaikas kenčia. Kol kūdikis neprimaitinamas, jo išmatos ir turi būti skystos. Jei visais kitais atžvilgiais vaikutis jaučiasi gerai, yra aktyvus, manyčiau, kad viskas yra normalu.

 53. Sveiki, mūsų berniukui 4 paros, per pirmas 3 paras tustinosi 9 kartus mekonijumi, dabar parą laiko su viršum, nesitustina. Šlapinasi nemažai. Maitinu savo pienuku. Pienuko yra, stengiuosi vis būdinti valgyti, ir kad zystu nors 30 min. Buvo 3 val labai neramus, kandziojo krūtį, stenejo, bet nepasitustino. Pucia pilvuką, nes vis išeina dujos. Ar normalu, kad tokį laiko tarpą nesitustino?

  • Agnė Škudienė 2019 12 rugpjūčio - 14:01

   pirmąjį mėnesį naujagimis turi pasituštinti bent kartą per parą. Galima kelių valandų paklaida, bet paguldykite ant pilvo ir duokite spirtis kojomis, padarykite pilvuko masažą, palaikykite varliuko poza virš kriauklės. Jei kelių valandų bėgyje vis tiek nesituština – reikėtų pasirodyti gydytojui.

 54. Sveiki, nežinau, ar įsivaizduoju, ar ne, bet galvoju, kad mano dukrytė labai jautri mano suvalgytam maistui: dieną suvalgius 1 ledų porciją, vakare ėmė skausmingai ir vandeningai tuštintis. Tęsiasi jau kelinta para. atsisakiau bet kokių saldumynų, vaisių, pieno produktų, ankštinių. Kūdikiui – mėnuo. Ar motinos maistas išties duoda tokias reakcijas, ar tiesiog sutapimas? Dėkoju

  • Agnė Škudienė 2019 20 rugpjūčio - 22:46

   kai kurie vaikai tikrai jautriai reaguoja į mamos mitybą, čia jau ilgas ir sudėtingas darbas tokiam mažuliui atsekti kas netinka. Dažniausiai alergizuoja karvės pieno baltymas mamos mityboje. Bet gali būti ir sutapimas. Stebėkite, esant reikalui konsultuokitės su gydytojais.

 55. Sveiki,sunui 5para ,ligonineje mekonijus šalinosi 2dienas,tai labai gausiai jo išejo…3para pradejo tuštintis gelsva spalva,bet daugiau atrodo išauna oro o sauskelnese maza demele,išmatu,kaip varskes likučiu…imu nerimauti kad mazai tustinasi..ar neturetu išmatos buti grietines koncistencijos???
  Žinda daznai bet trumpai krutis keičiu kas 2-3val
  Šlapinasi normaliai.

  • Agnė Škudienė 2019 20 rugpjūčio - 22:48

   mamos pienas įsisavinmas beveik 100%, jei išmatų yra bent kažkiek, tai jų tikrai ne per mažai 🙂 konsistencija gali būti įvairi, tik ne spirukai.

 56. Sveiki. Liepos 30diena gavome 4-iu menesiu skiepus t.y vienas geriamas ir du i skirtingas kojytes. Buvo sukilusi paryciais temperatura. Bet vakare jos nebebuvo. Vaikas linksmas, guvus. Bet. 5 dienas visiskai nesitustino tik minimaliai bezdejo. Po tu penkiu dienu pasitustino pati garstyciu spalva tamsesne, o koncistencija lyg tyreles, pridare pilnus du pampius su geru kaupu. Po to kelias dienas nesitustino. Temperaturos nera. Dabar jau 7 dienas viduriuoja. Skambinau daktarei viska supasakojau, sake gali buti dantukai arba skiepo salutinis poveikis. Pasiule tik duoti geruju bakteriju biogaia. Bet nuo ju mum labai pilvuka pucia. Dar pasiule ryziu klijuku duoti. Antra diena duodu ryziu klijuku su vienos dienos pertrauka, bet niekas nesikeicia. Visas turinys susigeria i pampersa. O jei daugiau padaro tai visas skystis lyg su vandenuku tyvuliuoja pamperse. Spalva tamsesne garstyciu spalva. Paklausus daktares gal ismatu paseli pasidaryti, vos ne supyko. Esa niekas gydimo neskirs, niekas antibiotiku neduos. Bet man tas viduriavimas kazkas baisaus. Kazkaip abejoju, kad cia viskas normalu. Vaikas guvus, linksmas, temperaturos nera. Nu bet tas toks ilgas viduriavimas, man kaip pirma karta naujai iskeptai mamytei, tikrai neramina. Viduriuoja i diena bun nuo vieno karto iki max 4. Maitinu pati. Kolkas jokio primaitinimo nepradejau, tik va tie ryziu klijukai duodami. Sakykit kaip padeti vaikui nebeviduriuoti ir man paciai nurimti. Nes arteja 5menesio skiepas nuo meningokoko, tai jei nuo sito taip viduriuoja, pradedu bijoti skiepyti ir 5menesio skiepais… Patarkit, ka daryti. Vaikas valgo palei poreiki, kada nori ir kiek nori. Maitinu pati.

  • Agnė Škudienė 2019 20 rugpjūčio - 22:51

   nei biogaia, nei klijukai nėra geriau už mamos pieną tiesiai iš krūties. Žindyti ir žindyti. Dėl viso kito konsultuokitės su savo vaiko gydytoju.

 57. Sveiki,

  Sūnui 5,5 mėn., yra maitinamas mp ir primaitinamas kietu maistu, tiek daržovių košytėmis tiek vaisiais. Prieš kelias dienas, vaikas vakarop gavo obuolių ir kriaušių tyrelę.
  Naktį pasikeitė išmatos tapo skystesnės taip pat matėsi, kad išsituštino nesuvirškinta daržovių košytę.Atrodė, kad šiek tiek, skauda pilvuką. Dabar, kol nepavalgo košytes tuštinasi žalsvai su gleivemis, vieną kartą buvo šiek tiek siulelių su krauju.Šiaip vaikas apetita turi, yra guvus tik irzlus jei nėra ant rankų.
  Ar gali būti dygstantis dantis? Ar maisto netoliaravimas, galbūt vaisių kaltė? Ar verta sunerimti?

  • Agnė Škudienė 2019 24 rugsėjo - 22:42

   Sveiki, įvedus primaitinimą paprastai visiems kūdikiams sureaguoja žarnynas. Stebėkite. Kol kas iš to ką parašėte priežasties nerimauti nematau.

 58. Sveiki. Mano dukrytei jau 3mėn ir 1savate. Šendiena pradėjio tuštinis gleivėmis. Ka daryti ?

  • Agnė Škudienė 2019 24 rugsėjo - 22:45

   ką reiškia gleivėmis? Jei vien tik gleivės – važiuoti pas gydytoją. Jei išmatos su gleivėmis – stebėti išmatas ir vaiko savijautą, kilus įtarimų – kreiptis į gydytoją. Šiaip gleivių išmatose visada šiek tiek būna, normalu.

 59. Kūdikiui be kelių dienų trys mėnesiai. Maitinamas tik mp. Buvo skiepytas nuo rota viruso. Po 4 d. Pradėjo tuštintis žalsvai, kartais samanų spalvos. Daug žalsvų gleivių. Nesuvirškinto pieno grudelių nedaug. Tuštinasi kokį kartą kitą dažniau nei anksčiau. Negausiai tik su gleivėmis. Sveria virs 7 kg, stengiuos, kad gautų riebesnio pienuko. Su gydytoja konsultavausi- patarė Linex. Po kelių parų pradėjo tuštintis gelsviau, dabar vēl žaliai. Savaitę nesusitvarkom su tokiais viduriais. Temperatūra nebuvo pakilus, vaikas jaučiasi gerai, bendrauja, šypsosi, šneka, gal kiek daugiau ant rankų nori pabūt, paverkia kaip ir visi kūdikiai- tik prieš tuštinantis pasinervina, pasimala. Buvo kelis kart prabėgę per viršų. Neramina tos žalios gleivės ir savaitę užsitesę negražūs viduriukai.

  • Agnė Škudienė 2019 9 spalio - 23:12

   Tai nėra tiesioginė mano kompetencija, bet iš to ką parašėte, man panašu, kad gali būti reakcija į skiepą arba sutapo dar koks virusas. Bet jei vaikas jaučiasi gerai ir daugiau niekas nekelia nerimo, rekomenduočiau toliau žindyti ir eigoje viskas savaime turėtų susitvarkyti.

 60. Laba diena, mano sūnui 8 mėn. Jis antra diena kaip viduriuoja. Kakutinis būna vandeningas žalsvos kartais šviesios spalvos (kaip varškytė žalsvi gumuliukai) duodu orkaitėje keptą obuolį, tai sauskelnėse randu ir obuolio liekanų). Maitinu košytėmis ir motinos pienu. Kakoja po maitinimų, o nakties metu staigiai pabunda, pradeda verkti ir tada pakakoja skystai. Vėmimo nėra, temperatūros taip pat. Dienos metu nuotaika būna visai gerai, aktyviai ropoja, žaidžia, bendrauja. Miega 2-3 kartus per dieną.
  Mano klausimas–ar vertėtų sunerimti ir važiuoti į ligoninę? Ar tokį viduriavimą gali sukelti dantukų dygimas? Kokiu būdu gydyti ir per kiek laiko turėtų praeiti?

  • Agnė Škudienė 2019 9 spalio - 23:15

   8 mėn. kūdikis nebėra mano kaip akušerės tiesioginė kompetencija, tačiau kaip mama sutinku, kad gali būti dantys. Į ligoninę važiuoti reikia tik ekstra atveju, jei neramu – pirmiausiai kreiptis į vaiką prižiūrintį šeimos gydytoją ar pediatrą.

 61. Sveiki,mano kudikiui 2.5 mėn.maitinu mp ir pries kelias dienas pradėjo tuštintis skystai,nebeliko grudelių.galvojau,jog nuo tiramisu,kadangi ten zali kiausiniai dedasi,bet jau senai jo nebevalgiau,o jis vis tiek skystokai tustinasi.nors spalva geltona ismatu ir kvapas nepakites.vaikas valgo daug kaip iprastai ir yra guvus. Ar verta sunerimti? Beja tustinasi viena karta dienoj kaip visada…ir duju jam nemazai prisikaupia,bet ir pries tai daug bezdedavo…

 62. Sveiki. Mano dukra 4 sav. Maitinama tik motinos pienu. svoris auga gerai. per 4 sav priaugo 1kg 300g. Tik jau daugiau nei savaite kankinames su kakojimu. Ypatingai antroje nakties puseje. Vaikas stena, puska ir nepakakoja o ir labai neramiai miega stenedama. duodam geruju bakteriju ir colinox, dienos metu masazuojam pilviuka. issitustina per prievarta spaudziant kojytes prie pilvuko ir tai ne kiekviena diena. Ismatos skystos, geltonos su tokios kaip varskes gruzuliukais. gaila vaiko kaip puse nakties stena. jau nezinom kaip dar padeti mazylei. pati labai riboju maista. gydytoja sake suvalgyti per diena po obuoli, bet bijau, kad dar blogiau nebutu dukrytei. gal galit ka patarti?

  • Agnė Škudienė 2019 4 lapkričio - 22:10

   Be visko, ką jau darote, pabandykite po kiekvieno miego ir kai atrodo, kad nori tuštintis palaikyti virš kriauklės/vonios/kibiro varliuko pozoj. Paprastai taip išsituštinti ir “išsibezdėti” būna lengviau.

 63. 12sav Kūdikis maitinamas tik MP, išmatos skystos, kakoja 2-3k. per dieną, dažnai susitepa rūbeliai, garstyčios spalvos ir labai smirdi. Ar susirūpinti?

 64. Sveikos. Mano kudikiui 7men issikale 2 dantukai ir nuo to laiko mazdaug 2savaites kaip jie kalesi jis buna pakakoja skysciau ir tamsiai zaliai(nevisada ) valgo kosytes ir misini geria. Vaikas juokiasi viskas kaip visada su nuotaika jis. Ar gali but kazkas blogai del kakucio spalvos?

 65. Sveiki, sūneliui greitai 6 mėn. Maitinu mp, neseniai pradėjau primaitinimą. Bet jau du kartus (su vienos dienos pertrauka) pasituštino su rudais tamsiais siūleliais(tikriausiai bus sukrešėję kraujo siūleliai). Pirmąjį kartą po hipp 7 grūdų pieniškos košės, antrąjį po bulvė+morka mano virtos. Kodėl taip atsitiko ? Pradedu nerimauti. Sekančią savaitę lankysimės pas pediatrę. Ačiū

 66. Sveiki, mažyliui už savaitės 4 mėnesiai, tačiau apie savaitę tuštinasi, skystokai su putomis, tuštinasi 2 kartus maždaug. Spalva garstyčios, tačiau turi ir žalsvo atspalvio. Maitinu pati. Kas galėtų būti?

 67. Sveiki, kūdikiui 2 mėnesiai, visada išmatos nuo pat gimimo yra skystos, bet prieš mėnesį atsirado gleivių. Taip pat kudikiui visada sunku issitustinti, labai steni iki raudonumo, pasidaro nervingas daug verkia ir daznai “bezda”. Su kekvienu “pabezdejimu” buna verkimo. Pediatre rekomendavo atsisakyti pieno, sojos, kiausiniu, kviečių, taip pat nevalgau citrusinių vaisiu, pomidoru ir ankštinių daržovių, riešutų. Vartojom Espumisan, veliau Colinox, infacol, ir niekas nepadejo. Išmatų spalva garstyciu spalvos smirda lyg actu. Buna kas antra diena karta dienoj pasitustina taip kad viskas pro nugara prabega ir tikrai labai labai gausiai. Tuštinasi maksimum 3 kartus i diena, kartais tik vieną kartą bet labai gausiai kaip jau minejau. Taipogi vakarais ir rytais verkia žindomas. Vakar konsultavosi su ji prižiūrinčių daktaru bet jis i tai ziuri kaip normalu dalyką. Be to kartais pasirodo kraujo siuleliu bet labai nedaug. Nebezinau ka daryt, nes tas stiprus viduriavimas kas antra diena jau 3 kartus buvo per savaite. Maitinu tik krutimi, keiciu kas 4 valandas.

  • Agnė Škudienė 2019 11 gruodžio - 23:43

   rekomenduočiau apsilankyti pas alergologą, taip “iš akies” atsisakyti visų alergizuojančių produktų neverta.

 68. Sveiki mano dukryte 2men zaisminga valgi linskma tik toks dalykas kad nesitustina viena syki net klizma pirkom pastatem kad pakakotu zmona maitina pati ir duodam misinuka isbandem jau beveik visus bet kakucio vis nesulaukiam kas keles diena ar normalu ?

 69. Laba diena. Dukrai 3,5mėn. Tuštinasi geltonai su gleivėmis. Gleivės jau apie 2mėn. Ko programos tyrimas parodė gleives, bakteriją 1. Pradėjome vartoti gerasias bakterija BioGaia. Išangėjės žiedas būna paraudonavęs kartais praeina, dabar yra paraudonavęs.
  Kas mažytei yra ir ką patartumėte ?
  Ačiū

  • Agnė Škudienė 2019 11 gruodžio - 23:46

   iš to, ką parašėte, viskas atrodo kaip normos variantai. Žindykite, paraudimą aplink išangę tepkite kremu su cinku.

 70. Sveiki, maitinu pati, mano vaikutis dar pradejo nesitustinti kokios 3-4dienos po 4dienu pasitustina viena karta paskui vel nesitustina 3dienos, pasitustina taip normaliai tokia kaip tyrele ismatos buna spalvos laip orandzines spalvos, mum 4menesiai bus tuoj jau, jis toks irzesnis pasidare, galvoju gal jam neuztenka mano pieno? ar normalu kad jis nesitustina taip, nes ankciau buvo tustindavosi kiekviena diena mum taip dar vyksta kelis kartus

 71. Laba, diena. Kudikiui 3 menesiai. Valgo tik MP. Tustinasi 4-5 kartus per diena, labai skystai, kaip vandenukas. Beveik viskas susigeria i sauskelnes, tik lieka siek tiek grudeliu bei gleiviu. Jei guli ant palutes ir tustinasi, matosi kad bega toks skystis kaip vanduo, jokios vientisos mases ar koseles konsistencijos nera. 1. Ar tai viduriavimas? Per sauskelniu krastus neisbega, taciau i sauskelnes gausiai susigeria. Svoris auga. Per 2 men priaugo 700 g. (manau normalu). 2. Ismatu tyrime parode leukocitu 10-20 (nezinau kokie tai vienetai) ir rugstys 1 balas. Taip pat rasta gleiviu. Labai prasyciai pakokentuoti ir tyrimus. Gydytojas atostogauja.

  • Agnė Škudienė 2019 11 gruodžio - 23:48

   tyrimus įvertinti gali tik gydytojas. Teoriškai, tai gali būti vienas iš normos variantų, jei bendrai paėmus dėl sveikatos nusiskundimų nėra.

 72. Papildau del svorio, 700 g. Priaugo per antra menesi. Per pirmaji priaugo 1. 5 kg, taciau nuo pirmojo menesio tustinasi gausiau ir skysciau (maziau grudeliu/koseles)

 73. Sveiki,
  Mano dukrytei 3savaites. Maitinu krutimi bet bent karta i para duodu bent viena buteliuka misinuko,nes neuzgamina pakankamai pieno ( pagimdyti gelbejo daktarai su znyplemis todel mane priziurinti gydytoja sake jog yra normalu kad pieno gamyba yra sutrikusi po tokio gimdymo) . Dukryte yra labai nerangi, Vis steni ir verkia,bet iš tokiu dideliu pastangų jai pavyksta tik dujas išleisti. Nesitustino dvi dienas tada nakti sugebejo išsituštinti tirštai o keliu valandų bėgyje skystai ir dabar jau vėl trečia diena kada ji nesitustina. Ką patartumėte?

  • Agnė Škudienė 2019 11 gruodžio - 23:51

   pabandykite nebeduoti mišinuko, vietoj jo galite atsargai pasiruošti nusitraukto pieno, o geriausia tiesiog dažnai maitinti iš krūties. Po kiekvieno miego palaikykite virš kriauklės/vonios/kibiro varliuko pozoje. Iki mėnesio naujagimis turi pasituštinti bent kartą per parą.

 74. Sveiki, mano dukrytei 6 menesiai. Pastaraisiais menesiais ji tustindavosi mazdaug kas 3-4 dienas. Buvo maitinama tik MP. Pries 5 dienas pradejau primaitinti (skysta trinta moliugu ir kelias dienas moliugu-morku tyrele), taciau jau 9 para kaip vaikas nesitustina. Ar gali tokia situacija lemti pradejimas primaitinti kietu maistu? Kaip butu galima padeti vaikui (vaikas pastena, kaupiasi dujos)? Is anksto labai dekoju uz atsakyma.

  • Agnė Škudienė 2019 22 gruodžio - 0:04

   Sveiki, taip, dažniausiai pradėjus primaitinimą tuštinimasis suretėja. Jei nematote jokių požymių, kad vaikui diskomfortas – laukite.

 75. Sveiki, mano vaikui 2 mėnesiai ir jis visą laiką dažnai ir skystai tuštinasi. Spalva garstyčių, savijauta puiki, verkia dėl neaiškių priežasčių-galimai pilvo retai. Tačiau, jo išmatos labai putotos. Kartais labiai kartais mažiau. Skaičiau, kad tai gali būti alergija pieno baltymui? Kaip tai nustatyti, ar patariate atsisakyti pieno produktų? Ar pieno atsisakymas nepakenks, del kalcio ir kitų medžiagų trūkumo? Gal tiesiog pabandyti espumizan duoti ir viskas susitvarkys?

  • Agnė Škudienė 2020 21 sausio - 0:07

   galite pabandyti atsisakyti pieno produktų 2 savaites. Bet šiaip nelabai matau prasmės, iš to, ką parašėte viskas atrodo kaip normos variantas.

 76. Sveiki, dukrytei 3,5 sav. gimėm po cpo, priešpienio turėjau, tai ir operacinėje porą min gavo žyst ir iki šiol maitinu tik mp, tačiau nuo pat pradžiu ji raitos, steni, ligoninėje pasakė, kad vaisiaus vandenų prigėrė-praeis. Nepraeina ir darosi vis blogiau, kai pradedu maitinti jos pilvas tiesiog užsiveda viskas burbuliuoja lyg pas suaugusį,kai jam greit paleis vidurius. Pamaitinus, ji ima raitytis ir po kelių min atpila tąstų pieną. Prieš maitinant guldau ant pilvo, keičiant pampersą palaikau virš kriauklės varliuko pozoj, kai steni važiuojam dviratuku ar kojas traukiam, masažuoju pilvuką. Viską išbandžiau ir biogaia, sab simplex. Rezultatas tas pat, net sakyčiau po sab simplex rečiau tuštinasi kartą į dieną pilną pampersą, o toliau smulkūs 1-2 cm pyrstelėjimai. Ar gali būt, kad mano pienas jai per riebus, ar alergizuoja? Vyras netoleruoja laktozės.

  • Agnė Škudienė 2020 21 sausio - 0:09

   MP savaime netikti negali. Bet gali alergizuoti medžiagos patenkančios į MP iš mamos raciono. Rekomenduočiau alergologo konsultaciją.

 77. Sveiki, mano vaikui 2savaites pirmas dienas ligoninėje pradžiai duodavo misinuko truputėlį, kad imtų vėliau zindyt, bet vistiek ne imdavo krūtinės, tad namo gryzus visa para davėm misinuka kol nusipirkom pieno ištraukėja. Pirma diena su misinuku buvo rami. Vėliau prasidėjo pastovus stenejimai ir kaip miega ir kai nemiega. Kai steni pilvukas pasidaro kietas. Kautis garstyčių spalvos tik varškės pavidalu gal galite patarti kažką, nes gyvenam Danijoje o čia daktarams parodžius viskas normalu

  • Agnė Škudienė 2020 21 sausio - 0:14

   Sveiki, iš to, ką parašėte, viskas tikrai atrodo normalu. Pabandykite susirasti laktacijos konsultantę, kad pakonsultuotų gyvai.

 78. Sveiki, siuo metu kudikiui 4 men . Visada nuo gimimo tustinosi 1 karta i savaite tirstesne konsistencija su grudeliais. Nebuvo ( fiziologinio tustinimosi ) nes tik vakar gastro gydytoja pasake kad blogai. Seimos gyd.sake normalu. Sunerimau.. priaugdavome ( 1men.- 800g. 2men.- 800g. 3 men. 590g. 4 men. 430g. )pas gastro apsilankeme nes jau buvo 13d.kaip tustinasi skysta konsistencija (susigeria i pampersa) garstyciu spalva. I diena ivairiai 1-5 kartus. Maitinu pati. Pastebejau kad issausejo lupos. Gal skysciu trukumas? Kraujo tyrimas geras.paselio rezultatu laukiame. ( jei ir jis bus geras) kokius dar tyrimus reiktu pasidaryti ?

 79. sveiki, 11 mėn., maitinam MP ir daržovienemis- košėmis. Ar normalu tuštintis 4-5 kartus per dieną? Išmatos maisto spalvos, dažniau skystokos, kietai beveik niekad nebūna.

 80. Laba diena, mano sunui 10 men, zvalus ir linksmas, valgo mano pienuka, misinuka ir pridetini maista, bet pradejo kakoti tamsiai zalia, gal net juoda spalva.. Gal galite patarti, ar tai normalu ar vykti pas gydytoja?

 81. Laba diena,
  Sunus 3 savaiciu, ne kiekviename kakojime pasimato gleiviu, ir kartais tos gleives buna su kraujo zymemis. Prasidejo viskas kai pradejom duot kudikiams israsomu vitaminu. Nebeduodam dabar ir pakeitem maistely y lengviau virskinama. Vaikas ramiai miega, valgo, nekarsciuoja. Apskritai be to kraujo zymiu ismatose jokiu kitokiu negalavimu pozymiu nerodo. Aktyvus, nepavarges. Daktarai pasiule palaukti pora dienu kadangi pakeitem maistely. Pakeitus maistely is APTAMIL 1 y SMA COMFORT patamsejo kakutis ir kvapas pastiprejo. Dekojam uz bet koky paaiskinima/pasiulyma. Geros dienos

 82. Laba diena, mano kūdikėliui beveik 3 mėn. Maitinu pati. Maždaug prieš 3-4 sav vaikas pradėjo tuštintis retai, laukiu ir 7, ir net 9 dienas. Paskutinius kartus jis tuštinasi gan tirštai, tarsi lipnokai, turiu jam padėti, tai yra keliu kojytes prie pilvuko ir tuomet po kurio laiko išstena.. kvapas kažkoks keistokas, gal kad užsibuvęs, spalva garstyčių… prieš 2 savaites pradėjo nenoriai valgyti, toks jausmas, kad pyksta ant krūties, duodu visokiom kitom pozom kad tik pavalgytų. Valgo dažniausiai apie 5 min, ir daugiau nebeįsiūlysi.. todėl bijau, kad jam neužtenka pieno ir siūlau dažnai valgyt, kas valandą ar pusantros. Geriausiai valgo kai būna apsnūdęs, ypač naktį. Šiaip kartais atrodo irzlokas. Labai nenoriu maitinti mišiniais, bet bijau, kad gal jam trūksta maisto. Pirmą mėn priaugo 700 g, antrą 900, na o paskui per beveik 3 sav priaugo 300 g, gydytoja sako mažoka, ką daryti, kad vaikas pradėtų vėl norėti žįsti? Gal ir tuštintųsi geriau?

  • Agnė Škudienė 2020 22 kovo - 23:34

   Verta pasidaryti tyrimus, galbūt gastroenterologo konsultacijos. Šiuo karantino laikotarpiu galima on-line konsultuotis su savanoriais gydytojais portale medo.lt

 83. Sveiki. Mano kudikiui 8 savaites. Maitinu pati. Nuo beveik 7 savaites kudikis 2 dienas nesitustino. Pries tai tustindavosi kelis kartus i diena,su “kruopom”, dabar tik karta i diena ir labai skystai,ismatose matosi oro burbuliukai,bet ne vien putos. Viskas susigeria i sauskelnes. Kudikiui daznai pucia pilva. Manau maisto uztenka,nes svoris auga. Nakti miega ramiai,o diena raitosi. Bet buna ir zvalus. Naudojam nuo 4 savaites D vitamina. Gyditoja rekomendavo biogaia bakterijas. Nematau pokyciu. Siule bandyti atsisakyti pieno produktu ir zalumynu. Bet pieno gaminius vartojau iki sios problemos. Gal turite kitu patarimu,kaip pagalbeti? Gydytoja negali priimti del karantino.

  • Agnė Škudienė 2020 23 balandžio - 22:26

   Laba diena, Dovile, vėluoju su atsakymu, gali būti, kad problemos jau nebeliko, arba ji pasikeitė. Labai įprasta, kad per pirmus 3 mėnesius su pilvukais kyla įvairių problemų – bręsta žarnynas. Iš to, ką parašetė, viskas atrodo kaip normos variantas. Kantrybė, ramybė, ergonomiška nešioklė…. ir tai praeis… 🙂

 84. Laba diena, mazylis tuštinasi i diena apie 4 kartus , garstyciu spalvos bet su gleivem, mums 3 sav , svoris auga, priaugo 1kg , ar normalu?

 85. Sveiki. Mažyliui už savaitės 3men. Šią savaitę pasikeitė kakutis,visi kakuciai tapo žalsvų atspalvių. Nebėra oranžinių. Zindau iš tos pačios kruties kelis kart, nekeičiu dažniau kaip kas 3val. Pradėjo labai dažnai žysti,kas 1 – 1.5val maždaug ,ne rečiau. Būdavo ir 3val išbūna nežindęs,o dabar viskas, nebeišbuna… naktį keliasi dazniau zisti….Kakutis kaip minėjau įvairių žalsvų atspalvių , būna dažnai su gleivėmis jos tokios tąsios kaip želė konsistencijos ,kartais su grūdeliais… Skystokos. Būna kartą per kelias dienas pasitaiko tokių atvejų,kad prateka pro šonus… Maitinu pati, anksčiau vartojau pieno produktus be laktozės bet paskutiniu metu teko paragauti irbpaprasto pieno,varškės su laktoze…. Sakykite ar gali taip ilgai tęstis žali atspalviai ??ar nieko pavojingo ? Tuštinasi dažniau nei anksčiau, virš 5 kartu per parą.

 86. Beje pamiršau paminėti,vaikas guvus žvalus judrus jokio vangumo. Visi kakiai žalių atspalvių,bet per visą savaitę gal tik 2kart buvo ir oranžinių-gelsvu.

 87. Sveiki, turim problemą, kad 6 savaičių kūdykis tuštinasi tik sudirginus užpakaliuką tekančiu vandeniu iš krano. Gimusi maždaug dvi savaites tuštinosi pati į sauskelnes, poto tik apiplaunama po tekančiu vandeniu. Išmatos gleivių pavidalo, garstyčių spalvos. Kamuoja pilvuko pūtimas. Vos gimusiai buvo leidžiami antibiotikai, todėl iškart pradėjome naudoti biogaia gerąsias bakterijas, po savaitės jos nuo diegliukų nebepadėjo, tad pradėjome naudoti simetiGast lašiukus. Situacija ta pati, kad maždaug po savaitės jie mums nebepadėjo. Darome mankšteles, tačiau tik vanduo padeda vaikučiui atsipalaiduoti. Ar tai normalu? Ar vertėtų dėl konors nerimauti?

  • Agnė Škudienė 2020 25 gegužės - 23:20

   Sveiki, tikėtina, kad antibiotikai stipriai paveikė žarnyną. Gerosios bakterijos nėra vienintelis būdas, svarbiausia būtų žindymas. Ar apiplaunant pasituština visada pati, ar tokiu būdu jau pradėjote skatinti pasituštinimą? Jei taip nutinka natūraliai, nieko nepadarysi, viskas normalu, bet jei taip skatinate – gali susiformuoti įprotis. žindymas, mankštos, pilvuko masažas, varliuko poza virš kriauklės yra saugiausi ir patikimiausi profilaktikos būdai.

 88. Sveiki, vaikas jau kelias savaites tuštinasi dažnai ir su gleivėmis, pradžioje buvo viduriavimas, nes daugiau skystai, kreipėmės į gydytoją, gėrėme smecta ir rehydron. Darėme koprologinį tyrimą, atsakymas buvo, jog nėra uždegimo ir viskas normos ribose. Po savaitės pagerėjo, buvo suketėje viduriai, kelias dienas tuštinosi tamsiai žaliai ir nedaug, tik kartą per dieną, o dabar jau kelias dienas vėl skysčiau, garstyčių spalvos, 4 kartus per dieną ir vėl yra gleivių, tik jų jau daugiau. Maitinu pieno mišiniu hipoalerginiu, nes prieš mėnesį buvo pasireiškus alergija pieno baltymui. Gal vėl netinka mišinys? Jei tyrimas nieko neparodė, gal vėl alergija? O šiaip vaikas guvus, linksmas, miega normaliai, valgo noriai. Iš anksto dėkoju už atsakymą.

 89. Sveiki, pradejom ragavima ir pasikeite ismatu konsistencija, kuo toliau susipazistam su naujais skoniais, tuo blogesnes konsistencijos ismatos ir nuo karto per diena tustinimosi perejom i karta i 7 dienas. Maitinu pati, tad po tyres gauna zyst. Jau pradejau duot ir slyvu tyreles, ir vandens, ir obuoliu sulciu, bet nieko. Paskutinis tustinimasis buvo labai sunkus: virs kriaukles laikant ir vos tik kakutis bando rodytis kudikis sutraukia dupeliuka ir ima verkslent. Konsistencija labai tirsta, sakyciau 40% grietine. Dujas isleidzia, bet link 5,6 dienos pradeda skleist nemalonu kvapa. Duodam moliuga, batata, pastarnoka ir cukinija. Dabar jau avizine kose davinet pradejau. Siandien vos tik nunesiau prie kriaukles eme verkslent ir sutrauke dupeli. Ka darom ne taip, kodel taip baisiai pasikeite kakutis ir kaip padet kudikiui pasitustint? Mums 6 men.

  • Agnė Škudienė 2020 25 gegužės - 23:12

   Sveiki, iš to, ką parašėte, atrodo, kad viskas yra normalu. Pradėjus primaitinimą tuštinimasis dažnai pasikeičia labai stipriai. Kieti viduriai – tai sausi “spirai”, tirštos grietinės konsistencija yra normali, primaitinant vaikas ima tuštintis pirmosiomis “dešrytėmis”. Man atrodo, kad čia labiau susiję su vaiko emocijomis, gal nemalonu stipriau stenėti. Rašote, kad laikote virš kriauklės – tai geras būdas – bet gal dabar labiau tiktų puodukas? Reikia ieškoti, kaip padėti vaikui ramiai pasituštinti, o viska kita darote teisingai.

   • Aciu,Agne! Nuraminote, nes prisiskaiciau visokiu ligu. Kita problema del krutines, mazyle neistustina iki galo ir prasidejo sastoviai, jei nusitraukinesiu, kad palengvetu, ar nesumazes dar labiau pieno gamyba? Vitkausko knygoj rasoma, kad nusitraukiant nepilnai, duodamas signalas mazint pieno gamyba, o pilnai nusitraukt negaliu, nes nesumaitinsiu- mazyle nepripazista buteliuku, tiuciu ir kitokio silikono. Vandenuka ir sultys suduodu su sauksteliu.

    • Agnė Škudienė 2020 21 liepos - 22:41

     kol maitinate pati, lengvas nusitraukimas po maitinimo tikrai nesumažins gamybos, kaip tik nerimaučiau, kad nebūtų skatinama perteklinė gamyba. Vitkauskas tikriausiai apie kokią kitą situaciją rašė.

  • Situacija buvo pasitaisiusi, pradėjo tuštintis į sauskelnes pati, bet vėl nebe. Tačiau tuštinasi rečiau maždaug kas 4-5paras. Tačiau nuolat išleidinėja dujas, jos gana stiproko kvapo, kaip surūgusių kiaušinių ir pats kakutis žalios spalvos. Burnytėje pastebėjau baltų taškelių kurie per kurį laiką padidėjo ir susijungė, kiek domėjausi gali būti pienligė nes pabalimai yra ant žandukų vidinės pusės ir ant lūpyčių. Gal tai daro įtaką?

 90. Mano vaikui yra 7mėn. Jau nuo 6 mėnesio primaitinu maisteli, pasikeitė išmatas kietos ,sausos, be microlax mes ne apsieiname. Pakeičiau maistą, daugiau primaitinu savo pienu, duodu vandens išgere 100ml į diena, bet niekas nepasikeičia. Galite pasakyti ką daryti, kad nebereiktu man klizmos daryti.

 91. Sveiki. Vaikučiui 6 savaitės, maitinu Mp, svoris auga, šlapinasi daug, tuštinasi kasdien grastyčių spalvos su šiek tiek grūdelių ir pastebėjom, kad tie grūdeliai būna kartais labai kieti-nedideli, bet kieti kaip druska… Labai neramu-įsivaizduoju, kaip jie raižo pilvuką. Ar skubiai kreiptis į gydytoją? Dėkoju

  • Agnė Škudienė 2020 21 liepos - 22:31

   Jei draskytų, išmatatose rastumėte kraujo pėdsakų. Jei vaikas atrodo sveikas ir guvus, sakyčiau, kad viskas gerai su tais kakučiais 🙂

 92. Laba diena, 4 mėn mażylei dieną naktį labai pućia pilvą. Negali miegot, ištisai dieną zyzia, naktį virkauja. Maitinu mp. Tuštinasi kasdien labai skystai garstyčių spalva. Jokios gerosios bakterijos, simetikonai nepadeda. Pastebėja, kad kakutyje pastoviai yra tamsiao żalių taškelių, rutuliukų, ar siūlelių. Gal tai alergijos požymis ar normalu?

  • Agnė Škudienė 2020 21 liepos - 22:29

   siūlyčiau pasikonsultuoti su kvalifikuotu laktacijos specialistu (geriausia turinčiu IBCLC sertifikatą), o tada, jei situacija negerės, ieškoti alergijų.

 93. Mano dukrai menesis ir savaite aina antra tustinasi 1 karta i savaite buna suizusi lb isitempia buna panasu i pilvo diegliukus lb rekia visa israusta maitinu misinuku jo neatpilineja suvalgo visa ismatos zalsvos spalvos

 94. Sveiki, kudikelis 5 dienu amziaus. Vakar tustinosi gal 10kartu, jei nedaugiau. Skystai. Jokios grietines ar jogurto konsistencijos tikrai nera arba labai retai. Viskas susigeria i pampersa. Spalva kaip garstyciu, ryskiai geltona, kvapo blogo nera. Diena lyg viskas ir normaliai, bet nakti labai vaikas raitosi ir neramus. Krutyse daug pieno. Valgo daug. Viena kruti duodu 3val. Bet neramina tas irzlumas.. ar cia tik del to jog pucia pilvuka? Ar normalu tiek daryti vaikui taip skystai?

  • Agnė Škudienė 2020 12 spalio - 11:05

   Laba diena, iš to, ką parašėte, neatrodo normalu. Kaip tuštinosi pirmomis dienomis? Ar gimdymo namuose negavo antibiotikų?

 95. Sveiki. Mano sūnui 3menesiai ir 18d.Tuštinasi jis kiekviena d. kartais daugiau, kartais mažiau. Kartais buna suirzęs tokiom d.yra vangus,užeina spazmai lb įsitempę, kartais įsitempę taip kaip tiltelis pusiau ir bando stenėti ir verkia visas išrausta. Nesileidžia nieko padaryti isitempia ir susiriečia. Jokie masažai,pozos ir kt. nepadeda.
  Kai būna tokios dienos, atpilinėja visą d. Ir suvirškinta ir nesuvirškinta pienu. Maitinu savo pienu. Išmatos ir garstyčios spalvos būna ir žalsvos spalvos. Išmatų konsistencija būna skysta, būna grudeliai šiek tiek matosi. Būna skystos su putomis.
  Taip atrodo, kad bijotu, skaudėtų pasituštinti.
  Temperatūrą išangėj 37.
  Gali būti kokia bakterija jam?
  Gal man pradėti gerų bakterijų jam duoti?
  Ar turėčiau kreiptia pas daktarus?
  Kokius specialistus turėčiau kreiptis?
  Kokius tyrimus pasidaryti?
  Ar gali įtakoti mano maistas dėl jo savijautos? Pradėjau grįžti prie įvairių maisto produktų.
  Gal sutapimas, bet kaip išgėriu vytaminu ir žuvies papildų jam taip pasireiškia visi šie simptomai.
  Jam duodu tik D vytamino. Ir kai užeina pilvo skausmai tada duodu vaistų Simetigas arba Redulex, bet jam nepadeda kai toks stiprus skausmas būna. Padeda nuo mažesnių spazmų.

  • Agnė Škudienė 2020 4 lapkričio - 11:04

   Laba diena, rekomenduoju pirmiausiai kreiptis į vaiko gydytoją, galbūt verta prašyti siuntimo pas alergologą.

 96. Susirūpinus mama 2020 5 gruodžio - 0:34

  Sveiki,

  Mano dukrytei be savaitės 2 mėnesiukai. Prieš savaitė jos kakutį pamačiau gleiviu su tamsesniu krauju. Konsultavausi su gydytoju sakė, kad galėjo būti nuo įtrūkusio spenelio. Tada nedaviau iš tos krutinės ir pradingo tas kraujukas iš išmatu. Šiandien šlapime radau kraujuko išvažiavom į ligonine bet tyrimai šlapimo buvo geri. Grįžome namo ir po 3 parų nekakojimo pakakojo bet vėl su kraujuku tamsiu. Mergaitė linksma, gugena, temperatūros neturi. Maitinu mp. Nors daktarai ir ramina, kad čia nieko baisaus. Mane vistiek labai gazdina tas kraujukas iš kur jis ten atsiranda? Ir ar tai nėra kokios ligos ženklas?
  Ačiū jums.

  • Agnė Škudienė 2020 10 gruodžio - 13:52

   Rekomenduoju pasitikėti gydytojais ir tyrimais. Jei vaikas atrodo visapusiškai sveikas, išskyrus kraują, panašu, kad tikrai viskas gerai.

 97. Sveiki, mažylei jau 8mėn., nuo gimimo vis problemos su tuštinimusi, kadangi gimusi gavo antibiotikų. Buvo metas kai tuštinosi tik apiplaunant užpakaliuką po tekančiu vandeniu (esu rašiusi ankščiau), poto buvo metas kai viskas susitvarkė, po skiepų vėl nesituštino po savaitę, ar 4-5 paras. Na didelės bėdos nemačiau, kadangi iki šiol maitinu pati. Kartais tiesiog matydavau, kad steni ir palengdavau kojytęs prie pilvuko ir lengvai išsituštindavo. Na o pradėjus primaitinimą prasidėjo dar daugiau bėdų. Pradėjome primaitinimą nuo 6mėn., viduriukai pradėjo kietėti, išmatos sausos, atsisakėm visko nuo ko tik gali būti tas kietėjimas, bet esmė tame, kad nuo tada ji pati nesituština, tiesiog reikia spausti kojytęs ptie pilvuko, kad pakakotų. Pradėjom vartoti gerąsias bakterijas, jos palengvino tą tuštinimąsi. Bet vistiek be kojyčių lenkimo prie pilvuko vaikas nekakoja. Kakodama labai išrausta, kartais vengia to ima riestis, verstis arba rėkia. Po kurio laiko vėl pabandžius ima stenėti. Į daržovienę dedu linų sėmenų sėklyčių ir linų sėmenų aliejaus, viska vartojame labai atsakingai. Nuo bakterijų vartojimo išmatos tapo gerokai minkštesnės ir atrodo jau gali iškakoti pati. Bet kakoti pati taip ir nebando, tad nesuprantu ar tai įprotis? Kiek laiko primaitinamas kūdikis gali nesituštinti, gal tiesiog palikti ir laukti, kad imtų iniciatyvos pati? Kolkas nesituštinusi buvo 2 paras, tada vėl kakojo tik spaudžiant kojytes.

  • Agnė Škudienė 2020 18 gruodžio - 17:05

   Sveiki, primaitinamo kūdikio virškinimo trakto sutrikimai nebėra mano kompetencija. Tiesiogaiai su tuo dirba vaikų gastroenterologai, tačiau man panašu, kad tai ne (tik) fiziologinės bėdos, rekomenduočiau apsilankyti ir pas osteopatą.

 98. Sveiki. Mano maziukui 6 savaites, maitinu MP, tustindavosi kelis kart paroje, dabar antra para kaip nepasitustina…ir man taip gaila jo..jis rieciasi, saukia, rekia, raudonuoja, visaip steni, bet niekaip nepadaro 🙁 kojytes lankstau, varliuko pozoj laikau, masaziukus darau, gerasias bakterijas ir espumizana naudojam na bet niekas nepadeda…gal yra dar koks stebuklingas budas kaip jam pagelbeti?

  • Agnė Škudienė 2020 18 gruodžio - 17:02

   Sveiki, panašu, kad atėjo laikas retesniam tuštinimuisi. Darote viską, ką galite, daugiau glauskite prie savęs, šiluma pilveliui ir laukite…

 99. Sveiki. Mergaitei 5 mėn. Turi auksinį stafilokoką ir klostridiją. Valgo mp. Pradėjo ragauti daržoves. Taip pat duodamos gerosios bakterijos. Tuštinasi kasdien pakankamai suformuotomis išmatomis, kuriose daug baltų gumuliukų, siūlelių. Ar tai gali būti tiek mano ne suvirškinto pieno? O gal čia kažkas kito ir turėčiau sunerimti?

 100. Sveiki turiu klausima mano sunus 11 metu turim problemu su tustinimusi i dvi tris savaites karta tustinasi ismatos kietos ir labai storos jam tustinantis skauda o kadangi skauda jis stengesi sulaikiti kaku buna su kraujiu buvom pas gyd tj ji net tirimu nedarius istase geriamu baistu ir pasake kad susitvarkis bet ne su sita problema kovojam jau 3 metus is darzoviu mazai ka valgo tik pomidorus agurkus vaisius vinuoges kartais nu dar meleona seip jis nera megejas ju.

  • Agnė Škudienė 2021 13 sausio - 13:05

   Laba diena, suprantu problemą, bet kaip akušerė galiu komentuoti tik apie žindomų kūdikių tuštinimosi problemas. Ieškokite kito gydytojo/nuomonės.

 101. Sveiki, kūdikis 2 mėn. tuštinasi gana skystai ir su gleivėmis, išmatu spalva nuo geltonos iki tamsiai orandžinės, maitinu pati, laikausi dietos nevalgau pieno produktų ir kviečių, pasidarem koprograma rodo gleives ir 11 leukocitų, ar tai rodo, kad yra alergija mano valgomam maistui? Ar gali būti ir kita priežastis? P.s. kūdikis labai seilėjasi.

Parašykite komentarą