Atmintinė “Pasaulio Bamba”

Kiek laiko gyja bamba?newborn-1328516_1920

Virkštelės bigė išdžiūna ir nukrenta per maždaug 10-15 dienų po gimimo. Kad pilnai užgytų pati bamba ir susiformuotų įprastas „mazgelis“ prireikia dar kelių dienų. Kol nenukritusi virkštelės bigė, reikalinga atidi priežiūra:

Švara. Seniau virkštelės liekaną buvo kategoriškai rekomenduojama valyti spiritu, tačiau vėlesni tyrimai parodė, kad ji greičiau džiūna ir nukrenta, jei tiesiog laikoma švariai, užtenka nešvarumus, sukrešėjusį kraują nuvalyti virintu vandeniu.

Sausumas. Labai svarbu, kad virkštelės liekana būtų sausa, todėl po kiekvieno valymo vandeniu ar maudymo būtina nusausinti, vandens likučius galima sugerti popieriumi. Taip pat svarbu leisti virkštelės bigei „kvėpuoti“, todėl reikia atlenkti sauskelnių kraštelį, kad ji nešustų po sauskelnėmis. Jei namuose ir lauke pakankamai šilta, geriau rengti marškinėliais ir sauskelnėmis, o ne sauskelnėmis ir smėlinuku (bodžiu), nes smėlinukas prisispaudžia prie kūno ir  ir neleidžia orui gerai cirkuliuoti. Smėlinukai nepakeičiami, kai bamba užgyja.

Maudymas. Kai kurie medikai virkštelės gijimo metu rekomenduoja naujagimius maudyti „sausuoju“ būdu – šiltoje patalpoje apnuoginant po vieną kūno dalį ir ją nuplaunant išgręžta kempine, taip saugant bambos sritį nuo drėgmės. Tačiau jei vanduo yra tinkamas virkštelės liekanai valyti, vadinasi, nieko baisaus nenutiks, jei išmaudysite vaiką vandentiekio vandenyje ir po maudynių kruopščiai nusausinsite bambos sritį ir virkštelę.

Kvapas. Normalu, jei nuo virkštelės liekanos sklinda nestiprus kvapas. Kai pajaučiamas stiprokas nemalonus kvapas arba oda aplink bambą paraudo, patino, nedelsiant pasikonsultuokite su gydytoju.

Nukritimas. Leiskite virkštelės liekanai nukristi savaime, jokiu būdu nemėginkite atidalinti patys, net jei atrodo, kad laikosi „ant plauko“.

Kada kviesti gydytoją?

Normalu, gyjant bambai pastebėti šiek tiek greitai sukrešančio kraujo, ypač atsidalinant virkštelei. Tačiau skubiai kreipkitės į gydytoją, jei atsiranda pūlių arba oda aplinka bambą parausta ir ištinsta, nes tai gali reikšti rimtą infekciją, kuriai reikalingas skubus gydymas. Infekcijų pasitaiko retai, tačiau būtinai pasirodykite gydytojui, jei:

  • Naujagimis verkia palietus virkštelę ar odą aplink bambą;
  • Oda aplink bambą paraudusi;
  • Nuo bambos sklinda nemalonus kvapas arba pastebite pūlingas išskyras.
  • Taip pat kreipkitės į gydytoją, jei virkštelės liekana nenustoja kraujuoti, nes tai gali reikšti kraujo krešumo problemas.

2016 m. lapkričio mėn. “Mamos žurnalas”

Taip pat skaitykite:

Kūdikėlio maudymas

Po gimdymo – vienas lauke

Komentarų nėra.

Parašykite komentarą